Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Redukce 386/486, socket 132 na 168

17/02/2020 - 20:00
Avatar
Honzis

Neválí se někomu tato upgradovací redukce? Nejsou dlouhodobě ani na Ebay, tak to moc nečekám, ale co kdyby... něco takovýho

 

http://sandy.blue.coocan.jp/Interposer/386_upgrade.html

17/02/2020 - 20:57
Avatar
MilasPce
Pardubice

Dost dobrá sběratelská zajímavost, ale DX2-66 v tom běží asi jako na 45MHz.

Sehnatelnější a rychlejší bude však zřejmě 486SXL2-50.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/02/2020 - 21:15
Avatar
MilasPce
Pardubice

A pokud honíš nejrychlejší PC se socketem 132 tak na to je ideální VLB. Grafika pak jede na 40MHz oproti ISA na ~14. Ideální čipová sada OPTI495SLC.

možná by šlo taky dosáhnout 50MHz na VLB s vypnutým násobičem u 486SXL2-50, nebo přetaktovanou 40-kou, kterých je plno.

OPTI-495SLCAUTOCONT.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

17/02/2020 - 22:00
Avatar
MilasPce
Pardubice

Samozřejmě i s koprocesorem, který se vycentruje do socketu 168.

TI486SLX40.jpg

sp_PlupAttachments Attachments

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

18/02/2020 - 16:27
Avatar
Dolní Dunajovice

Jo to se mně líbí :-)

18/02/2020 - 22:03
Avatar
Honzis

No. Já, vzhledem k tomu, že oývám byt v paneláku, jdu cestou podivnou - totiž notebooky a laptopy, různe "luggables" a tak.. No, záměr je úplně prostý. Dostat z nějakého stroje, co má oranžovou plazmovou obrazovku výkon takový, aby šel Doom na high detail :-)) bohužel většina tady toho "šrotu" jede původně na 20MHz, bývá v tom ráda osazena cache s i385, no a na tom to končí. Protože to pak nejede ani na 22MHz. SXL na 40MHz (se zapnutým násobením) je celkem OK, to už je low detail :-) zatím jsem se neodhodlal k tomu, abych  něčeho ten řadič vypájel, dal tam patici, na ebay koupil 33MHz verzi...přece jen mám dojem, že to ta deska nemůže dát. Být to SMDčko, tak to odřežu a připájím nový, tam se nebojím. Ale u těch nohatejch...

18/02/2020 - 22:06
Avatar
Honzis

Ještě mě napadl totální punk, tedy sehnat průmyslovou desku, 486, vypnout jí grafiku, vrazit ji do ISA slotu toho laptopu, tomu utrhnout procesor a tomu cache řadiči dotáhnout signál FLOAT, no a pokračovat :-))

18/02/2020 - 22:21
Avatar
MilasPce
Pardubice

Nohatý pokud to není DIL, který ucvakáš vývody a pak vyndáš po jednom, se blbě vyndávají. Pokud to není horkovzduškou tak vytrháš prokovení. Horkovzduškou zas odpadne všechno kolem. To je na nic.

A nemá display standartní LCD konektor který mívají průmyslové desky?

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

20/02/2020 - 19:28
Avatar
Honzis

No, jak to je s nohatýma právě vím. A ta pitomá cache má stejnej pinout jako procesor.... Měl jsem problém z některých desek vydolovat i krystal, natož tohle... Kdyby se mi tu zjevil nějakej "na díly", tak to asi zkusím...

No každopádně nápad nadrátovat to na průmyslovej PC možná není tak marnej  - stejnej konektor tam určitě není, ale ty plasmy mají celkem standartní signály. 4 bity barev diferenciálně, hodiny a nějaký nesmysly kolem.. (ano, umí to jen 16 odstínů. Ale ono to celkem stačí, když výsledek je jednobarevný. Celkem sranda je, když k tomu u Toshiby naroubovali barevné LCD na stejné dráty. Stínování je opravdu svého druhu :-) )

http://www.minuszerodegrees.net/manuals/Toshiba/Other/Toshiba%20T3100SX%20-%20Maintenance%20Manual.pdf

strana 140 :-)

tady tenhle mám zřejmě v neopravitelném stavu -vypadá to na mrtvou grafiku, která je sice relativně standartní WD, ale v menším pouzdře, než na desktop grafikách. Komp vypíská chybu grafiky, po displeji pravidelné znaky - možná je fatálně vadná nějaká paměť, ty ještě zkusím vyměnit, pak možná pude deska ven a začnu do toho páchat desku s Pentiem :-D

tam by asi nastal problém s klávesnicí, protože bych rád zachoval původní, ale to by se snad nechalo přes nějaký jednočip... :-)

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
43 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak RABBIT'S FOOTPlacka / odznak RABBIT'S FOOT 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle