Krvelačné polštáře se vrací na vaše horké sesle

AKTUALIZACE: Vzhledem k nečekanému úspěchu, kdy je v tuto chvíli vybráno cca 2,8 milionu korun, doplnili autoři nové "záchytné body": při částce 3 miliony budou Bulánci 2.0 schopni i cross-platform multiplayeru, již v tuto chvíli je jistý vestavěný editor úrovní, k zahrání bude i verze pro MacOS a mobilní telefony. No a pokud jim pošlete celou miliardu, můžete okusit Bulánky i ve virtuální realitě. Je to výzva! ;)


Krvelačnými polštáři pochopitelně myslím český multiplayerový hit Bulánci (2001), horkou seslí pak hot seat, tedy upocenou hru více hráčů na jednom PC. Vývojářské studio SleepTeam rozvířilo Startovač silou ranního pšouku pod přikrývkou, a během jednoho dne vybralo téměř 2 milióny korun z původních 500 tisíc požadovaných. Fenomenální.

A co nám vyvíjení Bulánci 2.0 přinesou?

Jsou to např. nové multiplayerové módy, jako jsou týmové přestřelky či dobývací mód. Sólisti bez kamarádů nemusí plakat do polštářů, v Bulánkách 2.0 bude i singleplayerová kampaň. Spolu s původními úrovněmi se objeví i úrovně nové, v některých se dokonce bude střídat denní režim či počasí. Grafika samozřejmě vstoupí do třetího rozměru a své bojové polštáře si budete moci obléct dle osobních preferencí. Dokonce i příběhové pozadí nakyne o několik dalších kapitol, bezpochyby zcela zvrácených, viz první díl s polštářkem-Führerem...

Kdo se vleče, neuteče!

Bulánci 2.0 nebudou freeware titulem, v rámci odměn na Startovači je klíč ke hře (PC) dostupný za 400 Kč. Další stupně odměn zahrnují např. early access, sběratelské figurky, stolní hru (!), knihu bulánčí poezie, speciální bonusy ve hře či párty s autory (doufám, že ne polštářově-pyžamovou). No a pokud máte přebytečných 150 000, můžete se dokonce stát oficiálním Zachráncem Bulánčího Národa.

Bulánci 2.0 vyjdou na PC a konzolích, v plánu jsou: Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, XBox 1 a XBox 1-X. Pravděpodobně dojde i na mobilní telefony.

TIP: Původní Bulánky můžete stále zdarma stáhnout z oficiálního webu bulanci.cz, tamtéž se dozvíte i informace ohledně vývoje pokračování.

P.S. A víte, kdo je ještě na Startovači? No ano, váš oblíbený web! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krvelačné polštáře se vrací na vaše horké sesle"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1 424 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle