Právě vychází – Micro:bit pro začátečníky: Praktický úvod do programování a elektroniky

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Znáte BBC Micro:bit? Jde o výukový hardware kráčející ve šlépějích úspěšného projektu z osmdesátých let, jehož středem byl osmibitový počítač BBC Micro, a který britským žákům představil kouzla a taje výpočetní techniky. Micro:bit má podobný cíl, jde o levnou edukační hračku, která je ale zároveň relativně mocným programovatelným mikropočítačem. Micro:bit můžete použít k tvorbě své první jednoduché hry, k proniknutí do principů elektroniky, jako základ k ovládání různých senzorů, elektromotorků apod. A když si ve víru experimentování Micro:bit "odpálíte", nevadí, za pět stovek pořídíte další.

Právě vychází – Micro:bit pro začátečníky: Praktický úvod do programování a elektroniky

Pokud vás Micro:bit zaujal, ale neradi se trápíte s googlením návodů a experimentováním naslepo, mohla by vás oslovit nová publikace Micro:bit pro začátečníky - Praktický úvod do programování a elektroniky, která vychází... inu, právě teď. Za knihou stojí Martin Malý, kterého si můžete pamatovat z takových hitů, jako jsou Hradla, volty, jednočipy / Porty, bajty, osmibity / Data, čipy, procesory.

Anotace:

Kniha „Micro:bit krok za krokem“ je určena jak pro naprosté začátečníky, kteří se teprve s Micro:bitem a programováním seznamují, tak i pro pokročilejší uživatele, kteří už mají zkušenosti s elektronikou a programováním. Součástí knihy jsou i příklady, náměty na pokusy a hry, nebo i stručné „taháky“ a metodické listy, takže kniha najde využití nejen doma, ale i při výuce ve školách. V knize jsou popsány i nejpoužívanější kity a rozšiřující moduly, které jsou v České republice dostupné.Autor pro začátečnický výklad využívá převážně programování pomocí začátečnického blokového editoru MakeCode. Kniha ale obsahuje i referenční příručku pro programování v JavaScriptu či Pythonu a věnuje se i pokročilejším tématům, jako je interní fronta zpráv v operačním systému Micro:bitu nebo tvorba vlastních rozšíření (tedy knihoven). Kniha tak představuje první český ucelený materiál o výukové platformě Micro:bit, vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Micro:bit pro začátečníky hledejte ve svých oblíbených knihkupectvích.

Právě vychází – Micro:bit pro začátečníky: Praktický úvod do programování a elektroniky

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOT - 228x189x2mmRetro podložka pod myš BOOT - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle