Právě vyšlo: česká retro plošinovka Bzzzt

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Před cca třemi roky vyšlo na Steamu demo nové české plošinovky Bzzzt, kterou stvořil Karel Matějka, jehož si můžete pamatovat z lokálních klasik Colony 28 (námět, program, grafika) a Brány Skeldalu (grafika). Viz Zkuste Bzzzt, novou plošinovku od autora Colony 28.

No a dnes je ten velký den, kdy konečně vyšla plná verze, a vy se tak po utracení férových deseti eur můžete pustit do retrofuturistického světa překypujícího nostalgií, pixel-artem, a také libozvučným retro chiptunes soundtrackem!

Píše se rok 4096 (I see what you did there...), vše vypadá jako neonové osmdesátky, a inteligentní robůtek ZX8000, stvořený profesorem Norbertem a doktorkou Emily, čelí šílenému vědci Badbertovi. Je jen na vás, zda se ZX8000 prodere skrze smrtící nástrahy a zachrání svět.

Čekají na vás propracované, obtížné úrovně plné pastí, nepřátel a výzev. Ale žádný strach, zahrají si i ti méně zkušení, Bzzzt nabízí obtížnosti od casual po hardcore, každému co jeho jest. Ostřílení veteráni žánru se mohou těšit na srovnávání svých výkonů s ostatními, a to díky online žebříčkům nejlepších.

Dobrý zpráva je, že demo je stále dostupné, před nákupem si hru můžete dle libosti vyzkoušet. Bzzzt je k zakoupení na Steamu i na GOG.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Právě vyšlo: česká retro plošinovka Bzzzt"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle