DOS Games Jam u konce, je tu nálož nových her pro DOS

Do vývojářské výzvy DOS Games Jam, která proběhla v rámci komunity DOS Shareware Zone, se přihlásilo celkem 124 her, a další vzhledem k posunuté deadlajně zajisté ještě přibudou. Ve výzvě šlo o tvorbu nové hry inspirované estetikou starých DOSovek.

DOS Games Jam u konce, je tu nálož nových her pro DOS

SlipSpeed

Samozřejmě většina příspěvků je starými klasikami toliko inspirovaná a ke spuštění vyžaduje moderní operační systém, ovšem řada vývojářů to vzala z gruntu a doslova. Díky nim tu máme několik zbrusu nových titulů pro naše DOS-kompatibilní PCčka. Tak se na to pojďme mrknout...

Samozřejmě ne všechno je tak úplně hratelné a zdaleka ne vše je tak úplně nové, do akce si přihlásila celá řada titulů, které si můžete pamatovat z dřívějška, např. RATillery, Neut Tower či Stellar Roads.

Ale zároveň je tu i jedna perfektní novinka, a to závodní akce SlipSpeed. Jde o takové futuristické Micro Machines s fyzikou Asteroids a audiovizuální stránkou NESových her. Plná verze hry vás přijde na 10 australských dolarů, což je v řeči příčetných cen cca šest lahváčů vyšší kvality, ale naštěstí má hra i volně stažitelné demo. A komu se nechce crcat s DosBoxem, může rovnou sosnout verzi pro Windows. Špatně nevypadá ani 2D akční plošinovka Acronia. Tak zkuste :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Kategorie:  

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek 35DISKETAPodtácek 35DISKETA 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle