GODS Remastered, ale fuj…

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na Steamu dnes vyšla remasterovaná verze plošinovky GODS od Bitmap Brothers. Remaster měli na starosti vývojáři z Robot Riot UG, což je firma, kterou neznám, ale hádám, že jde o chráněnou dílnu pro nevidomé. Všichni víte, že mám obecně remastery docela rád, ale tohle je prostě hnusné a šarmu originálního pixel-artu na hony vzdálené.

Ale budiž, možná je chyba ve mě, vlastnictví manšestrových kalhot mě ostatně z nedostatku vkusu jasně usvědčuje, vám se možná remaster líbit bude. Navíc jde hra přepnout i do původního vzhledu. Ale pořád je tu cena - dvacet euro za plošinovku, přesněji za amatérsky vypadající předělávku 27 let staré plošinovky? Kulový, Nalezenec, kulový. To si radši za ty peníze kupte láhev slušné whisky a pusťte si gameplay video.

GODS Remastered, ale fuj…

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"GODS Remastered, ale fuj…"

 • KamilZm napsal:

  Když se může za 50$ prodávat nový Tetris (prodává se dobře a je na něj velká chvála), tak 20€ za plošinovku tam moc zase není :-)

 • rr napsal:

  Tuhle hru jsem kdysi hrál a hodně mne bavila. Z remasterované verze mám celkem rozpačité dojmy, ale není to propadák. Pixel art není žádný art, ale prostě dobové technologické omezení, které patří minulosti. Je dobře, že má hra i moderní verzi a i když se jistě dala udělat lépe, ujde. A kdo chce „art“, přepne si to. V recenzi není zmíněna absence původní hudby (song v intru Into the wonderful byl skvělý). Byla licencovaná zvlášť a autorovi předělávky bohužel licenci neprodali. Náhradní intro song se mi ale líbí a navíc je slušná hudba v celé modernizované hře. S kritikou ceny ale souhlasím, tak polovina by dle mého odpovídala víc. Podíval jsem se zatím jen na gameplay na Youtube a počkám na slevy.

  • Sledge napsal:

   Uznávám, že s pojmem „pixel art“ šermuji poměrně volně, nicméně podle mě je to opravdu o několik levelů níže, než originál. Kdyby to byla práce nadšených fanoušků, tak ani neceknu, ale chtít za to 20 eur je drzost. Navíc chybí-li tomu legendární hudba (dík za doplnění, to jsem minul :) S poloviční cenou souhlas, za 10e už se o nákupu uvažovat dá.

 • rr napsal:

  Tak mi to nedalo a šel jsem do toho. Cena je vysoká, ale protože to byla jedna z mých nejoblíbenějších her, nevydržel jsem čekat. Dojem ze hry je přece jen něco jiného než z videa a je nakonec velmi dobrý. Je znát, že si s tím vývojář dal hodně práce, hra má příjemné vychytávky jako např. bezproblémovou podporu ovladačů a třeba jen takový detail jako rychlá otočka a zároveň střelba s L2/R2 dělá při hraní divy. Co se týká grafiky, přepnul jsem z nostalgie na chvíli do původní a rychle se zase rád vrátil do nové. Pokud se hraje na 65 palcové 4K televizi, původní grafika už opravdu nestačí. Ta nová na mne dělá dobrý dojem, i když jak jsem psal, dala by se udělat lépe. Je to ale hlavně věc individuálního vkusu. Vyloženě se mi líbí hudba, i když je samozřejmě škoda, že původní chybí – jedná se hlavně o intro song, ten z originálu si ale člověk může poslechnout zvlášť a náhrada je kvalitní. Jinak je to opravdu těžká hra, naštěstí přibyly v nové verzi savepointy. Vylepšená verze má poměrně vysoké hardwarové nároky, na mém pět let starém počítači jsem musel snížit nastavení obrazové kvality. Celkově hodnotím na 80%.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOT - 228x189x2mmRetro podložka pod myš BOOT - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle