Nová kniha – Starflight: How the PC and DOS Exploded Computer Gaming

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jak už jsem naznačil v článku TIP ke čtení: Sid Meier’s Memoir!, každou publikaci otírající se o historii PC hraní vítám s otevřenou náručí. O konzolích toho bylo naplácáno až běda, ovšem knih o hraní na počítačích není zdaleka tolik. A publikací o starých hrách pro PC, tedy hrách pro DOS, je naprosté minimum.

Což znamená, že udržel-li autor Jamie Lendino stejnou laťku kvality, jako ve svých přechozích knihách Adventure: The Atari 2600 at the Dawn of Console Gaming, Breakout: How Atari 8-Bit Computers Defined a Generation či Faster Than Light: The Atari ST and the 16-Bit Revolution, mohla by se novinka Starflight: How the PC and DOS Exploded Computer Gaming 1987-1994 snadno stát svého druhu biblí.

Nová kniha – Starflight: How the PC and DOS Exploded Computer Gaming

Já si knížku rozhodně přidávám na seznam přání :) Autor na 386 stránkách (stylové!) mapuje turbulentní období, během kterého se z nudné kancelářské výbavy stala zásadní herní platforma. Od skromných počátků s pípáním a CGA grafikou, po všestranná multimediální PC s bezbřehými možnostmi.

V nabídce českých prodejců kniha zatím není, ale řekl bych, že na nejlevnejsi-knihy.cz by se objevit mohla. Aktualizace: ano, objevila.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nová kniha – Starflight: How the PC and DOS Exploded Computer Gaming"

  • mrazikcomp napsal:

    od ceho ten web bere svoje jmeno ? namatkou vsechny knizky 250+ , to mi s „nejlevnejsi“ moc nesedi . i kdyz prvda oproti 650kc je to levnejsi :D

    • Sledge (admin) napsal:

      To nevim hele, já to linkoval proto, že je to web, co má běžně v nabídce i knížky v angličtině, tzn. kdo nechce / nemůže nakupovat na Amazonu, tady pořídí :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle