PC port Duke Nukem 64

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Duke Nukem 64 a Duke Nukem 3D se neliší zdaleka tak zásadně, jako Doom 64 a Doom, přesto je port pro konzoli Nintedo 64 v mnoha ohledech unikátní. Dobře tedy že, si jej můžeme zahrát i na PC...

PC port Duke Nukem 64

...a to na několik způsobů. Nejprve tu byl projekt Duke Nukem 64 TC, tedy totální konverze Duka64 do enginu eDuke32. Novinka Duke Nukem 64 PC, o které budete číst dále, na to jde trochu sofistikovaněji. Sice též coby pohon používá eDuke32, přesněji source port Rednukem na něm založený, ale je skutečně portem v pravém slova smyslu. Tzn. vychází přímo z chování a podoby původní N64 verze, zatímco předešlá totální konverze prostě jen využila to, co umí eDuke32. Ještě jinak - je to přebarvený Duke Nukem 3D (DN64TC) vs opravdový port (DN64PC).

Rozdíl nebude úplně zásadní, pořád je to Duke / BUILD, ale Duke Nukem 64 PC zaručí herní zážitek o poznání bližší konzolovému originálu. Pro hraní budete potřebovat jak aktuální verzi open-source enginu Rednukem, tak původní Duke Nukem 64 ROM.

V porovnání s PC originálem obsahuje Duke Nukem 64 řadu drobných, ale přesto fascinujících rozdílů. Původní mapy jsou tu a tam drobně upravené, a to jak po stránce layoutu, tak textur. V konzolové verzi chybí zrcadla, hudba, nebo třeba hvězdy ve vesmíru. Arzenál je mixem zbraní originálních, zbraní z Atomic Edition a zbraní nových. Engine Duke64 doznal několika úprav a přišel s novými prvky, jako jsou světelné efekty, kouř, 3D modely výbuchů apod. Na druhou stranu přišel o paralaxní dekorace obloh, místo nich je vždy pouze barva. No a protože jde o konzoli od Nintenda, nesmí chybět ani cenzura - DN64 nemá tolik krve a zmizely i všechny lechtivější materiály. A ony nebohé ženštiny uvězněné v kokonu, kterým jste v originále mohli toliko ulehčit trápení, nyní naopak zachraňujete. Jo a ze steroidů jsou vitamíny :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"PC port Duke Nukem 64"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle