Red Viper, nový Virtual Boy emulátor pro Nintendo 3DS

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Té hrstce z vás, kteří měli možnost vyzkoušet hraní na konzoli Nintendo Virtual Boy, se patrně už jen při vyslovení onoho prokletého názvu zamotala hlava. Hraní na VB je legendárně šouflózní (lékařský termín, opravdu, zeptejte se svého praktického lékaře!), snad jen dobře, že se nad sice revoluční, ale tragicky nedotaženou konzolí, velmi brzy zavřela hladina, a po té hrstce her platformě vlastní se nám nemusí stýskat...

...nicméně jednou je to součást videoherní historie, a je tedy jedině dobře, že nyní máme možnost zahrát si hry pro Virtual Boy v pohodlí konzole Nintendo 3DS, a to díky novému emulátoru Red Viper. Ten nespadl z čistého nebe, staví na předchozích projektech r3Ddragon / Reality Boy / Red Dragon, a přináší nevídané pohodlí.

Všech 22 oficiálně vydaných her pro Virtual Boy běží v plné rychlosti, podpora 3D je samozřejmostí, stejně jako podpora ukládání či uživatelského mapování kláves. Potěší i možnost změnit výchozí barvu zobrazení, ale nevím, proč by to někdo dělal, výchozí červená je fenomenální a nervy uklidňující! ;)

Aktuální verzi 0.9 najdete na GitHubu, do verzí dalších jsou plánovány nové funkce, jako např. savestates, podpora pro homebrew tituly, schopnějších barevný filtr, podpora PCM samplů apod.

Red Viper, nový Virtual Boy emulátor pro Nintendo 3DS

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Red Viper, nový Virtual Boy emulátor pro Nintendo 3DS"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle