ScummVM přidává podporu pro první Might and Magic

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Pod enginem ScummVM si už nějaký ten pátek můžete zahrát Might and Magic IV a V, nově přibyla též podpora prvního dílu legendární série, tedy Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum, konkrétně jeho PC verze. Podpora ještě neprobublala do stabilní větve, ale můžete jí okusit v aktuálním denním sestavení (daily build).

ScummVM přidává podporu pro první Might and Magic

A co víc - zahrát si můžete jak původní verzi hry, tak verzi vylepšenou, kterou umí jen a pouze ScummVM. Tato vylepšená podoba nabízí např. pohlednější rozhraní z pozdějších dílů série, automaping či zvukové efekty, a zahrnuje také Might and Magic 1 Graphics Overhaul Mod. Vhod přijde i možnost kdekoli uložit pozici - původní hra ukládá jen v hospodě.

Jelikož je to zatím jen k testování v rámci daily buildu, očekávejte trable, např. mě se hru podařilo spustit jen jednou, pak už mi ScummVM tvrdohlavě padal, možná kvůli přítomnosti uložené pozice? Kdo ví...

Dále - k hraní vylepšené verze budete kromě MM1 a souboru mm.dat (viz zde) potřebovat i soubor xeen.cc z MM4/MM5, ale! Nahrávejte ho do hlavního adresáře hry až poté, co jste hru samotnou do ScummVM přidali. Jinak totiž bude ScummVM detektovat právě MM4/MM5.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle