TheC64: plnotučná replika C64 již v prosinci

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V prosinci tohoto roku, tedy za nějakých šest měsíců, bude konečně dostupná ARMová replika osmibitového počítače Commodore 64, počítač TheC64. Ten byl plánován už před drahnou dobou v indiegogo kampani a byl znovu naťuknut po úspěšném uvedení THEC64 MINI.

Od dietního "mini" modelu se plnotučný TheC64 liší především rozměry, které jsou shodné s původní C64kou, a z nich vyplývající funkční klávesnicí. Střeva jsou identická - ARM a nějaký ten emulátor k tomu. Stejné jsou tedy i ostatní vlastnosti - USB port, ke kterému můžete připojit flashku s vlastními hrami, a 720p 50/60Hz HDMI výstup.

V balení spolu s počítačem naleznete stylový mikrospínačový joystick a nezbytnou kabeláž. Potěší 64 vestavěných her - jejich kompletní přehled naleznete zde. Zajímavá je přítomnost nedávno vydaného komerčního kusu Galencia.

Předobjednávky běží už teď, cena se pohybuje kolem 110 britských liber.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"TheC64: plnotučná replika C64 již v prosinci"

 • Pelikan napsal:

  Čoveče, ty mě tady těma šortkama ukecáš a já si jednou takovou pěknou mašinku nakonec koupím. Já. Zavilej PCčkář.

  • Sledge (admin) napsal:

   Každému dle jeho chuti, nicméně co se těchhle líbivých krabiček s ARMovými SBC uvnitř, sdílím mixalův postoj níže. Oproti emulátoru na PC to nemá žádné velké výhody, snad kromě toho „WOW“ efektu.

   Pokud bych si já hledal pohodlný vstup do světa osmibitů, volil bych ZX Spectrum v nějaké jeho moderní FPGA implementaci :) Třeba ZX Uno, Speccy2010 apod. Je ti sice míň retro, ale o to víc použitelné :)

 • mixal11 napsal:

  Osobne mi tieto moderne kopie nejak nevonaju. NEviem preco. Mam pocit, ze to cloveka omrzi za hodinu a iba produkujeme elektroodpad. Bud si zozeniem staru retro masinu alebo mam emulator.

  Ale mozno ma niekto vyuzitie.

 • lasice napsal:

  já jako commodorista začínající v 89 právě na C64 (i když mám 4x C64) přemýšlím o tom :D C64mini mě minula z důvodu nefukční klávesnice toto už je jiná ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle