WP32 McCake: Roland MT-32 jako waveblaster board

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Z hlubin Vogonů na mě vybafl zajímavý projekt - WP32 McCake (díky Srandistovi za upozornění). Jde o waveblaster kompatibilní desku, která umí emulovat MIDI syntetizér Roland MT-32. Myšlenka je jednoduchá - originální Rolandy jsou drahé, co tak přijít s waveblaster modulem, který jednoduše připojíte ke stávající zvukové kartě a hotovo, MT-32 hraje.

WP32 McCake: Roland MT-32 jako waveblaster board

Základem WP32 McCake je Raspberry Pi Compute Module 4 (CM4), tedy kompaktní verze Raspberry Pi 4. Modří už asi tuší - ano, o softwarovou stránku se postará známý emulátor MUNT, na straně systému pak Softmpu. Použití jiných emulátorů či soundbank teoreticky nic nebrání, WP32 McCake se tak snadno může stát univerzálním MIDI zařízením.

Dále bude McCake obsahovat kvalitní DAC a microSD slot pro uložení MT-32 ROMek. Napájení bude dvojí - buď z konektoru disketovky, nebo přímo z waveblaster headeru. Hardware ještě není hotový, ale design už je na papíře a pilně se pracuje na prototypu. Pro aktuální info sledujte vlákno na Vogonech a nabídku serdashop.com.

Teď jen doufat, že to nebude výrazně lacinější, než můj rozpracovaný projekt s využitím klasického RPi4, MIDI kabeláže a zmíněného MUNTu :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle