Zahrajte si hopsačku Super Mario 64 – na PC a bez emulace

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

A jé je, Nintendo se bude zlobit. Tedy ono se už určitě zlobí, ploužím se poněkud s křížkem po funuse :( Fanouškovský PC port 3D plošinovky Super Mario 64 byl totiž do vod internetů vrhnut již před několika dny.

Zahrajte si hopsačku Super Mario 64 – na PC a bez emulace

Skutečně jde o nativní PC port, nikoli o ROMku pro Nintendo 64 s přibaleným emulátorem. Výchozím pokladem pro port jsou velmi pravděpodobně zdrojové kódy získané dekompilací originální hry, které se na internet dostaly cca před rokem. Následovala nejspíš hromada práce s ručními úpravami, protože hádám, že s dekompilovanými zdrojáky se rozumně pracovat nedá.

Port samozřejmě využívá vymožeností moderních PC, nabízí tak vysoké rozlišení (až 4K), podporu pro širokoúhlé displeje a sametovou plynulost. Podporovány jsou i moderní gamepady.

Super Mario 64 PC běží pod DirectX a OpenGL, je připravená verze jak pro Windows, tak pro Linux. Odkaz ke stažení vám dám těžko, staré zdroje mizí stejně rychle, jako se objevují nové, ale myslím, že když se ponoříte do vlákna na fóru hardforum.com, grálu se doberete ;)

V Nintendu asi v tuto chvíli řadě lidí praskají žilky, protože Super Mario 64 PC port není jediná špatná zpráva. Došlo totiž také k úniku originální dokumentace ke konzolím Nintendo 64, GameCube, Nintendo DS a Wii. Celkem jde o masivní 2 terabajty dat, které se snadno mohou stát podkladem pro výrobu pirátských konzolí, které budou 100% kompatibilní s originálem. Je libo "Wii-on-a-chip"?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajte si hopsačku Super Mario 64 – na PC a bez emulace"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle