Umí tohle váš operační systém?

Znáte to - díváte se na pěkný hollywoodský film, nic pro zapšklé intelektuály, když tu najednou hlavní hrdina (či hrdinka) sedne k počítači a začne provádět magii vyššího typu. Okna se míhají, efekty blyští, napětí narůstá a prstíky běhají výhradně po klávesnici, protože myš byla již kdysi dávno filmaři vyhodnocena jako zoufale neakční periferie.

Na webu http://accessmaincomputerfile.net/ se můžete pokochat kolekcí ujetých grafických rozhraní (GUI)  neexistujících aplikací a operačních systémů. Trochu mě mrzí, že jsem mezi filmy nenašel ani jeden Star Trek, přitom rozhraní federačních terminálů z "next-gen" treků (TNG,DS9,VOY) je minimálně po vizuální stránce dílem génia!

Umí tohle váš operační systém?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Umí tohle váš operační systém?"

  • k0Seek napsal:

    Tlamiczka kdysi postovala odkaz na článek o firmě, která dělá tyhle app pro filmy a jsou dokonce i funkční.

  • slayn napsal:

    mě se líbilo ve druhý řadě seriálu Jericho, kde hrdina něco kopíroval a na obrazovce lítaly názvy souborů s adresáře Windows a na konci, když se to zastavilo tam byl jasnej domovskej adresář na Linuxu:D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »