UFO Enemy Unknown multiplayer: UFO2000

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Pokud pozorně sledujete vývoj XCOM: Enemy Unknown, zajisté vám neušlo, že coby revoluční herní prvek přinese nový přírůstek do X-COM série také multiplayer. V boji s mimozemských šmejdem zocelené ukazováčky připravené kdykoliv lehkým poťukem myšítka vymazat z povrchu zemského cokoliv, co má nesprávný počet rukou, nohou či očí, tak okusí novou výzvu. Např. souseda Nováka, co naposledy vylezl z bytu loni na jaře, když mu shořel monitor a došla zásoba lahváčů a papírových kapesníků.

Opravdu je ale multiplayer v tomto případě něčím novým a výjimečným? Inu, když se takto ptám, tak asi ne. Naopak. Dle popisu se nemohu zbavit dojmu, že vývojáři z Firaxis Games nešli pro inspiraci příliš daleko a připravovaný mulťák jako by z oka vypadl open-source projektu UFO2000.

UFO Enemy Unknown multiplayer: UFO2000

UFO2000 je jednou z předělávek původní hry UFO: Enemy Unknown, na rozdíl od OpenXcom či UFO:TTS na to ale jde trošku jinak. Ze všech herních složek obsahuje jedinou, a to taktické bitvy výsadkových týmů. Dokonce nelze hrát proti počítačem řízenému protivníkovi, ale jen a pouze proti živému člobrdovi v hot seat módu, popř. online módu na lokální síti či na veřejném serveru. Sežeňte tedy kamaráda, zatáhněte žaluzie, usedněte na teplou židli a...

UFO2000 nepotřebuje k běhu žádné soubory z původní hry, má vlastní grafiku i vlastní zvuky. Pokud ale preferujete originální look a feel, stačí při instalaci ukázat na složku s již nainstalovaným ufem a hra si audiovizuál sama přebere. Pak už stačí spustit, navolit si týmy, mapu a další skopičinky a pustit se do líté vřavy.

Více např. na http://www.root.cz/clanky/ufo2000-hrstka-vojaku-proti-mimozemske-rase/ nebo na UFO2000 wiki.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"UFO Enemy Unknown multiplayer: UFO2000"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš WOWMAPRetro podložka pod myš WOWMAP 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle