I Have No Mouth, and I Must Scream spoiler-free!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jak si všiml a na twitteru poznamenal @mrspockcz, na českém internetu se v poslední době urodilo nezvykle mnoho článků o adventuře I Have No Mouth, and I Must Scream. Já vím o hrej, doupěti a bonuswebu. Nebudeme řešit, kdo opisuje od koho a jak zoufalé podobné plagiátorství je. Ne, místo toho se akce zúčastníme a napíšeme text vlastní!

A navíc máme to štěstí, že se můžeme poučit z chyb jiných. V komentářích na Bonuswebu se totiž smečka trolujících pubescentů pustila do autora kvůli tomu, že je nevaroval před spoilery! Ano, jde o do nebe volající drzost, spoilovat dvacet let starou počítačovou hru, kterou si drtivá většina z diskutujících v životě stejně nezahraje. (Ti, co tvrdí, že hru NÁHODOU ZROVNA TEĎ hrají, jednoduše kecaj.)

Čestný pionýrský, že já se ke spoilerům ani nepřiblížím! Vážení čtenáři, zde spoilerů prostý a navíc politicky korektní text:

I Have No Mouth, and I Must Scream je hra, a to hra počítačová. Je podobná spoustě dalších počítačových her, které ale čtenáři neprozradím, abych je nepřipravil o zážitek. Ve hře je jeden nebo více hlavních protagonistů a jeden nebo více záporáků.

Snad neprozradím příliš, když uvedu, že hra se z větší (či menší) části ovládá myší. A někdy i klávesnicí. Koukáme do monitoru zobrazovacího zařízení a ovládáme protagonistu (nebo protagonisty), který (kteří) pak dělá (dělají) různé věci. Věci veselé i věci smutné, ale spíše (pozor, teď přijde malinkatý spoileřík!) smutné.

Hra má grafiku. Barevnou, ovšem počet barev si z pochopitelných důvodů nechám pro sebe. Zvuk zvučí, hudba hraje. Je to hezké.

Pokud hru budete hrát jistý počet jednotek času, existuje větší než menší šance, že jí i dohrajete. A to bude dobré.

Hodnocením bych vám nerad vnucoval svůj pohled na věc, spokojím se tedy s konstatováním, že na žebříčku od jedné do deseti se hra nachází.

palec

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

 • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"I Have No Mouth, and I Must Scream spoiler-free!"

 • mrsmoke napsal:

  Hahaha. Perfektni recenze! Tleskam :)

 • leebigh napsal:

  Tak takovou nápaditou recenzi jsem ještě neviděl :-D

 • Vike napsal:

  I Have… byla pro mě emočně jedna z nejsilnějších her, vlastně nejsilnější vůbec, co jsem kdy hrál. Jinak recenze tady je skvělá :-)

 • Lukasing napsal:

  Je slušnost upozornit na spoilery nebo se jim rovnou vyhnout a je úplně jedno jestli je to 20let nebo 5minut.

  (p.s. kvůli strachu ze spoilerů se tu už nikdy neobjevím, protože jsem I Have.. ještě nehrál ač mám někde doma originálku z Excalibru :b)

  • Vike napsal:

   Nastal čas oprášit médium z Excaliburu a začít hrát, spoiler nespoiler :-) Mám pocit, že v Ex. už je počeštěná verze (kurva nebyl to taky spoiler??).

 • Phoenix napsal:

  Geniální, děkuji.

  2 Lukasing: Ano, je slušností upozornit na spoilery. U právě vydaných her, nikoli u dvacet let starých klasik, které už má člověk buď dávno dohrané, chystá se na ně v nejbližší době (ale už ví, do čeho jde, od toho jsou to klasiky) nebo je nebude v životě hrát.

 • Harry napsal:

  Dost dobrý :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-FALLPodtácek ATOM-FALL 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle