Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
Amstrad CPC 464
03/03/2014 - 08:57

Regulace teploty je na mě příliš fancy, nicméně hrotovou pájku bych měl. Inu, ještě si o tom něco načtu a uvidim :) O víkendu jsem si s CPC hrál, ona i kazetovej adaptér docela funguje, pokud se dobře nastaví hlasitost. Akorát jsem doufal, že bych ten zvukovej stream mohl pouštět trochu rychleji, ale to se mi zatím nedaří :)

04/03/2014 - 09:26
Prague

Jak jsem již psal pod článek o CPC, použij techniku "klinec" - hřebík omotaný měděným drtem připojený do zvukového výstupu může sloužit po přiložení ke kazeťákové hlavě pro přenost i bez pájení a vrtání. Spectristi to bezproblémově používají v modelech +2, které jsou z dílny Amstradu.

04/03/2014 - 11:36

Hřebíky a měděné dráty? Prosím více informací, nejlépe foto!

Aha, už vidím fotku v komentáři :) Určitě krutopřísně cool, ale má to oproti oné kazetové redukci nějakou výhodu?

04/03/2014 - 13:02
Prague

Sledge napsal(a)

Aha, už vidím fotku v komentáři :) Určitě krutopřísně cool, ale má to oproti oné kazetové redukci nějakou výhodu?

Pokud už kazetu máš, pak samozřejmě ne :) Krom mrťo-kruťo faktoru 12, který obyč kazetový adaptér nemá.

06/03/2014 - 22:05

Tak jsem dneska obdržel onen SCART -> CTM644 kabel a jsem docela zklamán. Zkoušel jsem PSX a Saturn, v obou případech obraz naskočí, ale je to strašně tmavý...

07/03/2014 - 11:51
Prague

A ty konzole to posílají jako kompozit na pinech SCARTu kde je kompozit nebo opravdu jako RGB na pinech SCARTu kde je RGB? Protože já podobně k osmibiťáckému monitoru připojoval DVB-T set-top-box a bylo to totéž při pokusech o RGB, zjevně něco bylo špatně v míchání intenzity jasu. Ale to je jen námět k zjištění - byl to jiný monitor i krabice k němu.

07/03/2014 - 13:12

No, jak bych ti to... jako odborně... z konzole vedou dráty, co se narvou do monitoru, pak to blikne a svítí to! ;)

Díky za nasměrování, jdu to prohnat Googlem. Zjistim, co z těch konzolí vlastně leze.

16/02/2015 - 14:16

Zpět ke strojům!

Vyhodil jsem starý psací stůl, místo něj pořídil dva jídelní stoly umístěné do Lka, opět je místo na můj první počítač.

Jen ten přenos dat je průser, já snad budu muset koupit DDI-1 klon a HXC floppy emulátor. Těch peněz :/

cpc464.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Attachments
06/09/2015 - 20:31

Právě mi dorazil DDI-1 klon od Zaxona, snad se brzo dostanu ke zkoušení. Zatím jsem vyzkoušel jen reset a ten funguje znamenitě! :)

Disketovku Sony MPF920 vhodnou k modifikaci mám, snad to bude bez problémů. Jen to napájení je třeba ještě pořešit, nejlépe tímhle.

07/09/2015 - 11:51

Standardní chvilka boje s vlastní neschopností, špetka pájení, zaříkávání v podobě proudu nadávek a hle, už to chodí! :)

Ten externí disk vpravo, na kterém leží disketovka, je jen kvůli napájení, to časem vyřeším výše uvedeným kablíkem. Teď bohužel musím jít produkovat nějaké ty hodnoty, ale během týdne oživím nějaký stroj s disketovkou a s pomocí CPCDiskXP snad otestuju hry. No a výhledově to vypadá na Gotek.

cpc-ddi.jpgImage Enlarger

cpc-ddi-02.jpgImage Enlarger

sp_PlupAttachments Attachments
02/10/2015 - 18:32

Dorazil kablík pro napájení mechaniky přímo z monitoru, takže mám hotovo :)

28/03/2016 - 17:35

Taková prima blbůstka, kráčející Lemmingové v jedné řádce kódu :)

http://www.cpcwiki.eu/forum/programming/basic-programming-tips/msg123597/#msg123597

16/05/2019 - 18:52
MilasPce
Pardubice

Vypadá to, že se stanu majitelem CPC 464. Jaký máš názor na rozšíření paměti?

https://www.sellmyretro.com/offer/details/29065

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

16/05/2019 - 19:10

Sám ho nemám, ale jinak veskrze kladný, spousta softu potřebuje 128kB a na základních 64kB neběží.

Jako první bych ale pořídil DDI. Úplně ideální bude tahle novinka, která má na sobě i RAM, pěkné all-in-one včetně krabičky :) https://www.sellmyretro.com/offer/details/36061

16/05/2019 - 21:57
MilasPce
Pardubice

neválí se ti doma nevyužité ddi1 ?

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

16/05/2019 - 22:29

Bohužel ne, poslal jsem ho dál, mám jedno DDI-3, a i to je na zápůjčce. Což mi připomíná, že je pomalu čas si ho vyžádat zpět :)

Btw. budeš mít CPC i s monitorem?

16/05/2019 - 22:50
MilasPce
Pardubice

Ne jen základnu.

17/05/2019 - 08:47

Škoda, ten monitor je prima i na další stroje (ZX Spectrum třeba), ale nevadí, na SCART to vytáhnout jde :)

A originál Amstrad, nebo Schneider?

29/05/2019 - 21:15
MilasPce
Pardubice

Už je to tady. Zatím jen černobíle nemám kabel RGB.

CPC 464 MilasPceImage Enlarger

Po rozdělání:

CPC 464 before MilasPceImage Enlarger

Po vyčištění:

CPC 464 board MilasPceImage Enlarger

29/05/2019 - 21:45
Dolní Dunajovice

Hezké, ještě mu pořiď bratříčka 6128, s tím je víc hudby :-D

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online:
11 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4078