Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
Téma je uzamčeno No permission to create posts
RSS

2x board s AMD 386DX/40MHz

27/10/2013 - 11:44
Avatar

Měl bych tu k darování dvě desky s procesorem s AMD 386DX/40MHz. I nějaké ty RAMky jsou v tom napíchané :)

U obou desek už trochu vytekla CMOS baterka, ale měla dost soudnosti, aby sebou nevzala i desku, tzn. okolí poleptané není. Je to nezkoušené, ale v případě zájmu můžu test provést.

27/10/2013 - 19:50
Avatar

hoď to na aukro, tam se někdo chytne :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

29/10/2013 - 09:02
Avatar
LubikCZ

Sledge napsal(a)
Měl bych tu k darování dvě desky s procesorem s AMD 386DX/40MHz. I nějaké ty RAMky jsou v tom napíchané :)

U obou desek už trochu vytekla CMOS baterka, ale měla dost soudnosti, aby sebou nevzala i desku, tzn. okolí poleptané není. Je to nezkoušené, ale v případě zájmu můžu test provést.

To je smůla, já mám těhlech 386tek několik a všechny šlapou, jen ne teď, teď pěkně hajinkaj v regálu, protože momentálně mám na hraní 486ku :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

29/10/2013 - 22:17
Avatar

podle mě na hraní je lepší 486 :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

30/10/2013 - 15:34
Avatar

Neny napsal(a)
podle mě na hraní je lepší 486 :-)

Určite 486, ani nie preto že by si tam spustil oproti 386ke viacej hier, ale preto že budú oveľa rýchlejšie a svižnejšie.

Čo ja som si s 386kou zažil :)

30/10/2013 - 16:22
Avatar

Záleží přeci na preferencích konkrétního pařana. Jsou tací, pro které je 386ka nesmyslně rychlé železo :)

30/10/2013 - 19:35
Avatar
LubikCZ

Sledge napsal(a)
Záleží přeci na preferencích konkrétního pařana. Jsou tací, pro které je 386ka nesmyslně rychlé železo :)

Já se v podstatě spokojím s čímkoliv pod Pentium :D, ale nejradši mám právě ty 2-3-4-5x86 :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

03/11/2013 - 10:02
Avatar
xmilhausx

Sledge napsal(a)
Měl bych tu k darování dvě desky s procesorem s AMD 386DX/40MHz. I nějaké ty RAMky jsou v tom napíchané :)

U obou desek už trochu vytekla CMOS baterka, ale měla dost soudnosti, aby sebou nevzala i desku, tzn. okolí poleptané není. Je to nezkoušené, ale v případě zájmu můžu test provést.

Čágo vezmu třeba obě kámoš mi dáva dohromady 386. Můj mail :  

xmilhausx@gmail.com

03/11/2013 - 12:06
Avatar
LubikCZ

xmilhausx napsal(a)

Sledge napsal(a)
Měl bych tu k darování dvě desky s procesorem s AMD 386DX/40MHz. I nějaké ty RAMky jsou v tom napíchané :)

U obou desek už trochu vytekla CMOS baterka, ale měla dost soudnosti, aby sebou nevzala i desku, tzn. okolí poleptané není. Je to nezkoušené, ale v případě zájmu můžu test provést.

Čágo vezmu třeba obě kámoš mi dáva dohromady 386. Můj mail :  

xmilhausx@gmail.com

Ty bys to sám nedal do kupy? Myslím, že kdo někdy měl jakýkoliv počítač a koknul se dovnitř, tak by to mohl postavit. Problém je spíš se sháněním komponent.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

03/11/2013 - 12:26
Avatar

xmilhausx napsal(a) 

Čágo vezmu třeba obě kámoš mi dáva dohromady 386. Můj mail :  

xmilhausx@gmail.com

A slibuješ, že to neskončí na aukru nebo na "vytěžení" cenných kovů? :)

Udělám test a pošlu desku, co bude funkční.

03/11/2013 - 15:07
Avatar
LubikCZ

Sledge udělej na nich nenápadný značky a pak sleduj Aukro :D

Jinak takovým těžitelům cenných kovů bych zpřerážel ruce. Buďto se to hodí na sestavení "retrogammingmachines" nebo jako sběratelský artikl.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

03/11/2013 - 23:47
Avatar
xmilhausx

Sledge napsal(a)

xmilhausx napsal(a) 

Čágo vezmu třeba obě kámoš mi dáva dohromady 386. Můj mail :  

xmilhausx@gmail.com

A slibuješ, že to neskončí na aukru nebo na "vytěžení" cenných kovů? :)

Udělám test a pošlu desku, co bude funkční.

Slibuju, mám dva kámoše co se v compech hrabou celej život a jeden je takovej blázen co má doma tak trošku muzeum a vetešnictví v jednom 

:-)  . Tak ten, já bych to v životě nesložil.  

04/11/2013 - 08:22
Avatar

OK, tak já to testnu hned, jak najdu chvilka, ať je jistota, že posílám něco funkčního :)

04/11/2013 - 10:41
Avatar
xmilhausx

Sledge napsal(a)
OK, tak já to testnu hned, jak najdu chvilka, ať je jistota, že posílám něco funkčního :)

Hele Draku a odkad jsi. Ja to mam 15min do Praglu.

09/11/2013 - 12:32
Avatar

Tak jsem to otestoval. Obě desky jsou funkční, obě maj v háji baterku, ale to se dalo čekat. V každé z desek jsou 4MB RAM.

http://instagram.com/p/gfe5yHS-Sf/

Takže si vyber, jakou chceš a já ti jí pošlu poštou. Bydlim sice v Praze, ale na nějaký předávání v podchodu pod rouškou noci mě neužije ;)

09/11/2013 - 13:27
Avatar
LubikCZ

Sledge napsal(a)
Tak jsem to otestoval. Obě desky jsou funkční, obě maj v háji baterku, ale to se dalo čekat. V každé z desek jsou 4MB RAM.

http://instagram.com/p/gfe5yHS-Sf/

Takže si vyber, jakou chceš a já ti jí pošlu poštou. Bydlim sice v Praze, ale na nějaký předávání v podchodu pod rouškou noci mě neužije ;)

Ta jedna má patice na dva koprocesory? :‑O

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

09/11/2013 - 14:00
Avatar

Jedna patice je označená 80386, druhá W3167. Takže můj odhad je, že první patice je určená k případnému upgrade procesoru, druhá je pro matematický koprocesor (Weitek 3167).

09/11/2013 - 15:42
Avatar
LubikCZ

Sledge napsal(a)
Jedna patice je označená 80386, druhá W3167. Takže můj odhad je, že první patice je určená k případnému upgrade procesoru, druhá je pro matematický koprocesor (Weitek 3167).

To jako, že ten připájený se buďto nějakým jumprem, v BIOSu nebo automaticky vypne, když bys tam nacpal ten další? To je ale zajímavé. Co to je konkrétně za desku? Docela by mě to zajímalo, jak to s tím je.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

09/11/2013 - 15:51
Avatar

Deska na sobě nemá žádný dohledatelný označení, bohužel nevim :(

09/11/2013 - 16:00
Avatar
LubikCZ

Sledge napsal(a)
Deska na sobě nemá žádný dohledatelný označení, bohužel nevim :(

Tak alespoň podle čipů nebo taky mívají ty desky nalepený štítky na vnější straně slotu (v tomhle případě na tom 8mi bitovým ISA), mrkni prosím nebo mě to nedá spát :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

09/11/2013 - 18:11
Avatar

Celý jsem to prohledal, ale nic, co by mě nasměrovalo ke konkrétnímu výrobci / modelu, jsem nenašel. Ale na 99% je to tak, jak jsem psal :)

24/11/2013 - 19:40
Avatar
xmilhausx

cago tak jednu vyber necham to na tobe. Postovne ti klidne poslu zpet. Nemam ted moc moznosti chodit na net. Moje adresa je :    Milan Křížek, Dvořákova 1254, Stará Boleslav , 25001 

dikes zatim 

25/11/2013 - 08:16
Avatar

Cajk, píšu si, pokusim se to ještě v tejdnu odeslat.

14/12/2013 - 19:49
Avatar
xmilhausx

Sledge napsal(a)
Cajk, píšu si, pokusim se to ještě v tejdnu odeslat.

Ok nejak to dojde. Ted jsem získal 3 igelitky ruznejch komponentu na starší PC. Pošlu foto na email  :-)

 

14/12/2013 - 20:17
Avatar
LubikCZ

xmilhausx napsal(a)

Sledge napsal(a)
Cajk, píšu si, pokusim se to ještě v tejdnu odeslat.

Ok nejak to dojde. Ted jsem získal 3 igelitky ruznejch komponentu na starší PC. Pošlu foto na email  :-)

 

Pošli foto sem, třeba by se nám taky něco hodilo ;)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

Téma je uzamčeno No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online: frca
60 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak BEHOLDPlacka / odznak BEHOLD 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle