Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
Téma je uzamčeno No permission to create posts
RSS

2x board s AMD 386DX/40MHz

30/01/2014 - 00:38
Avatar
Sany

LubikCZ napsal(a)
V rámci auteticity jedině soudky, ale zase ne za každou cenu :-)

No právě :)

Někde jsem četl, že ke korozi tohoto typu akumulátorů dochází nejvíc, když jsou delší dobu provozovány vybité (resp. pravidelně nedobíjené) - což je přesně případ našich sběratelských pokladů, které většinu času někde spokojeně odpočívají a nejsou online.

Jó, ty doby kdy to pravidelně každý den někde v práci nebo doma sloužilo, už jsou holt ty tam ... a bez tohoto trvalého dobíjení pak nastane to, co musí nastat ;)

To xmilhausx -  s pájkou, kabelem od speakeru nebo audio-káblem od staré cdromky,  a trochou zdatnosti je to zbastlený raz dva. Prakticky jsem to ovšem ještě nesestrojil, zatím mám desky jen zbaveny soudků, očištěny a přechodně uskladněny, než je použiju pro nějaký retro projekt :)

30/01/2014 - 08:17
Avatar
LubikCZ

K tomu 4pinu, má ho jen ta 286ka, ale vůbec není problém připájet dráty na původní místo soudku u jiných desek, na druhou stranu s tím soudkem se mi to libí víc, ach jó :D

Největší vrchol neestetičnosti jsou ty bastlený RTC Dallasy, to je taková hrůza, že bych si radši pořídil novýho Dallase :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

30/01/2014 - 08:47
Avatar
xmilhausx

Kucí nevíte o nějaké klávesnici?  Tady ve zbernym dvoře maj úplně vybíleno. Ani ten prázdný case tam není. :'(

Tu baterii nějak vyreším. Díkes za info. ;)

30/01/2014 - 09:13
Avatar
LubikCZ

xmilhausx napsal(a)
Kucí nevíte o nějaké klávesnici?  Tady ve zbernym dvoře maj úplně vybíleno. Ani ten prázdný case tam není. :'(

Tu baterii nějak vyreším. Díkes za info. ;)

Docela pěkná je tahlenta, jen by ses asi musel zeptat, jaký má konektor, ale nejspíš bude mít velký 5ti kolíkový DIN, ale spíš bych se radši zptal :), no a nebo ještě pohledat se strýčkem Googlem po nějakých bazarech, určitě jich bude hafo :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

30/01/2014 - 09:19
Avatar
xmilhausx

Sakra nemáte někdo zdroj i s tlačítkem. Je v háji.  :/

30/01/2014 - 10:22
Avatar
Sany

LubikCZ napsal(a)
K tomu 4pinu, má ho jen ta 286ka, ale vůbec není problém připájet dráty na původní místo soudku u jiných desek, na druhou stranu s tím soudkem se mi to libí víc, ach jó :D

Největší vrchol neestetičnosti jsou ty bastlený RTC Dallasy, to je taková hrůza, že bych si radši pořídil novýho Dallase :D

 

Muzes novou baterku pripajet primo na orig. vyvody soudku, ale bacha - pokud tam nedas zase NiCd nebo NiMh, ale pouzijes klasiku CR2032, je nutne do serie pridat diodu (na webu je doporucovana schottkyho dioda), která zabrani dobijeni. Jinak totiž muze zafungovat, ze vybuch bude v pet :D

blocking_diode.jpg

A ty predelany Dallasy vypadaj fakt desne, souhlas ... jenze co nadelas, když to mam jako ja na nekterych mb pripajeny natvrdo do desky - proste prasecina...

Nejlepe fakt proste vypadaj desky, kde je soudek osazen - tak nejak to k tomu proste patri a pocitove to vnimam stejne jako ty. Neprodavaj nahodou nejaky imitace ? :)  Ze bysme si to tam z nostalgie pripajeli a ono by to sice nic nedelalo, ale aspoň by to nezralo desku :D

30/01/2014 - 10:46
Avatar

Imitace soudkové baterie? Nezaháníme to nadšenectví už trochu daleko? :))

Já navrhuju korek z lahve od vína! (Ideálně na lahvi musí být vyobrazeno zviřátko (klokan, slon, sova ...), jako klíč k určování kvalitních vín se mi to mimořádně osvědčilo! ;)

30/01/2014 - 11:31
Avatar
Sany

xmilhausx napsal(a)
Sakra nemáte někdo zdroj i s tlačítkem. Je v háji.  :/

Navíc ted bohužel nemam - ale kolem 50,- Kc se AT zdroje často vyskytuji na aukru. Nebo mrknout ve sbernym dvore :)

30/01/2014 - 12:15
Avatar
Sany

Sledge napsal(a)
Imitace soudkové baterie? Nezaháníme to nadšenectví už trochu daleko? :))

Já navrhuju korek z lahve od vína! (Ideálně na lahvi musí být vyobrazeno zviřátko (klokan, slon, sova ...), jako klíč k určování kvalitních vín se mi to mimořádně osvědčilo! ;)

Vynikající návrh, předsedo !  Ovšem pořádek musí být - klokan musí přijít pouze a jedině na desky s XT a 286, slon pak na veškeré 386ky a sova, to už je moderna - 486 a výše dle potřeby :D

A ještě by to dál šlo skvěle vylepšit - ale muj návrh jsem po zralé úvaze radši stáhl, aby to ještě nekdo i přes upozornění nevzal vážně a neotrávil se :)

30/01/2014 - 13:37
Avatar
xmilhausx

Dost přemýšlím o tomhle http://aukro.cz/pc-sestava-386-i3927797718.html  :D

30/01/2014 - 13:52
Avatar
Sany

xmilhausx napsal(a)
Dost přemýšlím o tomhle http://aukro.cz/pc-sestava-386-i3927797718.html  :D

Peknej, za ty peníze i s monitorem a tiskárnou cena zatím v poho...

Jen ten moderni monitor je tam teda jak pest na oko  - tomuhle by slušel nejaky hezky zazloutly 14" analog SVGA :)

30/01/2014 - 13:55
Avatar

14" analog SVGA by tomu možná slušel, ale oči máme jen jedny, že :) Historická věrnost jistě, ale má to své limity! :)

30/01/2014 - 21:17
Avatar
Sany

Jj, vsak tyhle stary monitory (a predtim ještě i cb televize) si v době sve slavy vybraly svou dan na mem dnes uz neprilis ostrizim zraku :)

Ale stary VGA hry v 320x200 na tom i dnes vypadaji velmi dobře - mnohem lepe nez na ostrem velkem CRT nebo LCD ^^

31/01/2014 - 05:57
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)

LubikCZ napsal(a)
K tomu 4pinu, má ho jen ta 286ka, ale vůbec není problém připájet dráty na původní místo soudku u jiných desek, na druhou stranu s tím soudkem se mi to libí víc, ach jó :D

Největší vrchol neestetičnosti jsou ty bastlený RTC Dallasy, to je taková hrůza, že bych si radši pořídil novýho Dallase :D

 

Muzes novou baterku pripajet primo na orig. vyvody soudku, ale bacha - pokud tam nedas zase NiCd nebo NiMh, ale pouzijes klasiku CR2032, je nutne do serie pridat diodu (na webu je doporucovana schottkyho dioda), která zabrani dobijeni. Jinak totiž muze zafungovat, ze vybuch bude v pet :D

blocking_diode.jpg

A ty predelany Dallasy vypadaj fakt desne, souhlas ... jenze co nadelas, když to mam jako ja na nekterych mb pripajeny natvrdo do desky - proste prasecina...

Nejlepe fakt proste vypadaj desky, kde je soudek osazen - tak nejak to k tomu proste patri a pocitove to vnimam stejne jako ty. Neprodavaj nahodou nejaky imitace ? :)  Ze bysme si to tam z nostalgie pripajeli a ono by to sice nic nedelalo, ale aspoň by to nezralo desku :D

A neexistuje náhodou nějaký knoflíkový akumulátor? Sám nemám ani potuchu, tudíž se tedy ptám :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

31/01/2014 - 13:44
Avatar
Sany

To nevím - ale pokud jo, tak to na 99% bude zase v klasickem slozeni Ni-Mh nebo Ni-Cd - takze nasledna koroze je zas jen věci casu :) 

Jedina vyhoda, ze bys to na dratkach mohl vyvest mimo prostor desky - ale ty rezidua nevim jak stejne dokazi pokryt vse okolo sebe v celkem dost velke vzdalenosti...

Téma je uzamčeno No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
82 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Stojánek na Socket 7 procesorStojánek na Socket 7 procesor 24 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle