Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
Téma je uzamčeno No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
2x board s AMD 386DX/40MHz
30/12/2013 - 11:04

xmilhausx: díky, je to pěkný noťas ! ! ! :-)

Lubik: no tak si tam zajdi, vem si s sebou nějakou flašku pro pána co tam pracuje a když bude soudný, tak Tě tam nechá hrabat v tom šrotě :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

30/12/2013 - 12:57
xmilhausx

Neny napsal(a)
xmilhausx: díky, je to pěkný noťas ! ! ! :-)

Lubik: no tak si tam zajdi, vem si s sebou nějakou flašku pro pána co tam pracuje a když bude soudný, tak Tě tam nechá hrabat v tom šrotě :-)

Neny: díkes je fajnovej akorát baterka je v háji. Ještě sem koukal a našel sem notase 486.:-)  A měl dva. Akorát už nevím kde to bylo. 

30/12/2013 - 16:07
LubikCZ

Neny: To by bylo uplácení, ještě skončím u Chocholouška a pak, ani nevím, kde tu nějaký ten sběrný dvůr je.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

03/01/2014 - 10:22
TheMrKocour

Sledge napsal(a)
Měl bych tu k darování dvě desky s procesorem s AMD 386DX/40MHz. I nějaké ty RAMky jsou v tom napíchané :)

U obou desek už trochu vytekla CMOS baterka, ale měla dost soudnosti, aby sebou nevzala i desku, tzn. okolí poleptané není. Je to nezkoušené, ale v případě zájmu můžu test provést.

Pokud něco zbylo měl bych zájem. Prosím kontaktujemě na email: kocourek111@gmail.com

04/01/2014 - 15:33

Lubik:to není uplácení, to je o komunikaci a vyjít si vzájemně vstříc aby každý byl spokojen :-) 

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

04/01/2014 - 19:38
LubikCZ

Neny napsal(a)
Lubik:to není uplácení, to je o komunikaci a vyjít si vzájemně vstříc aby každý byl spokojen :-) 

Podle uvedenýho Chocholouška jsi mohl poznat, že to myslím z legrace, na druhou stranu, fakt ani netuším, kde tu nějaký sběrný dvůr je.

20/01/2014 - 21:38

xmilhausx: Jsem král chaosu, na tohle jsem úplně zapomněl. Chceš ty desky ještě?

26/01/2014 - 18:49
xmilhausx

Sledge napsal(a)
xmilhausx: Jsem král chaosu, na tohle jsem úplně zapomněl. Chceš ty desky ještě?

Hoj už ne ale děkuju, sehnal sem dvě ale nemám vnitřní kabely. :-(   A musím koupit ještě ty dvě baterky na výměnu.  Sou také vyteklí.

27/01/2014 - 20:49
xmilhausx

Sledge kde prosimte seženu tu CMOS baterku. Určíte máš nějaký tip ;-)

28/01/2014 - 08:10
LubikCZ

xmilhausx napsal(a)
Sledge kde prosimte seženu tu CMOS baterku. Určíte máš nějaký tip ;-)

Tak třeba tady, ale je jich tam 5. Viděl jsem i jinde, ale cena 1 byla vyšší než cena tehlech pěti. Ty 4 můžeš třeba prodat dál Smile

29/01/2014 - 13:22
xmilhausx

LubikCZ : Hoj tak ta jedna baterie nebyla skoro vůbec skorodovaná. Tak sem ji očistil a uvidím jestli funguje.  Ta druha deska vypadá hůř, tam je baterie celkem vyteklá. Taky je starší.  Laugh Akorát kámoš který mi slíbil ten case me naštval. Protože je bez vrchniho plechu a to mohl říct.  Cry

29/01/2014 - 19:06
LubikCZ

xmilhausx napsal(a)

LubikCZ : Hoj tak ta jedna baterie nebyla skoro vůbec skorodovaná. Tak sem ji očistil a uvidím jestli funguje.  Ta druha deska vypadá hůř, tam je baterie celkem vyteklá. Taky je starší.  Laugh Akorát kámoš který mi slíbil ten case me naštval. Protože je bez vrchniho plechu a to mohl říct.  Cry

To se nedá nic dělat, teda něco přeci - sehnat si další Wink A k těm soudkům, svědí mě prsty, mám sto chutí si je objednat, budou se hodit nejen na ty 386ky Smile

29/01/2014 - 20:49
Sany

Kucí, nevím nevím - časem vám to zas vyteče a začne žrát desky nanovo ^^

Na dost deskách, kde byly soudkové akumulátory mám (naštěstí) osazeny 4pinové konektory pro připojení externí baterie, tak raději půjdu touto cestou - klasika tuším CR2032 v patici, připojená např. přes 4pinový konektor od starého speakeru Wink

29/01/2014 - 20:53
xmilhausx

Sany to zni dobře asi to taky tak spáchám.

30/01/2014 - 00:11
LubikCZ

V rámci auteticity jedině soudky, ale zase ne za každou cenu :-)

30/01/2014 - 00:38
Sany

LubikCZ napsal(a)
V rámci auteticity jedině soudky, ale zase ne za každou cenu :-)

No právě :)

Někde jsem četl, že ke korozi tohoto typu akumulátorů dochází nejvíc, když jsou delší dobu provozovány vybité (resp. pravidelně nedobíjené) - což je přesně případ našich sběratelských pokladů, které většinu času někde spokojeně odpočívají a nejsou online.

Jó, ty doby kdy to pravidelně každý den někde v práci nebo doma sloužilo, už jsou holt ty tam ... a bez tohoto trvalého dobíjení pak nastane to, co musí nastat Wink

To xmilhausx -  s pájkou, kabelem od speakeru nebo audio-káblem od staré cdromky,  a trochou zdatnosti je to zbastlený raz dva. Prakticky jsem to ovšem ještě nesestrojil, zatím mám desky jen zbaveny soudků, očištěny a přechodně uskladněny, než je použiju pro nějaký retro projekt :)

30/01/2014 - 08:17
LubikCZ

K tomu 4pinu, má ho jen ta 286ka, ale vůbec není problém připájet dráty na původní místo soudku u jiných desek, na druhou stranu s tím soudkem se mi to libí víc, ach jó Laugh

Největší vrchol neestetičnosti jsou ty bastlený RTC Dallasy, to je taková hrůza, že bych si radši pořídil novýho Dallase Laugh

30/01/2014 - 08:47
xmilhausx

Kucí nevíte o nějaké klávesnici?  Tady ve zbernym dvoře maj úplně vybíleno. Ani ten prázdný case tam není. Cry

Tu baterii nějak vyreším. Díkes za info. Wink

30/01/2014 - 09:13
LubikCZ

xmilhausx napsal(a)
Kucí nevíte o nějaké klávesnici?  Tady ve zbernym dvoře maj úplně vybíleno. Ani ten prázdný case tam není. Cry

Tu baterii nějak vyreším. Díkes za info. Wink

Docela pěkná je tahlenta, jen by ses asi musel zeptat, jaký má konektor, ale nejspíš bude mít velký 5ti kolíkový DIN, ale spíš bych se radši zptal Smile, no a nebo ještě pohledat se strýčkem Googlem po nějakých bazarech, určitě jich bude hafo Smile

30/01/2014 - 09:19
xmilhausx

Sakra nemáte někdo zdroj i s tlačítkem. Je v háji.  Frown

Téma je uzamčeno No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online:
16 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4078