Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

Návštěva sběrného dvora 6.6.2014

06/06/2014 - 18:41
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Zdravím, dnes jsem obdržel propustku do sběrného dvora.Opravdu jsem nečekal, že najdu to, co uvidíte..... :D :D :D

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

06/06/2014 - 20:47
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Pro LubikaCZ: Mám tady i nějakou IBM Ramku 72 pin 8Mb parita 70ns

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 09:26
Avatar
LubikCZ

SondejCZ napsal(a)

Pro LubikaCZ: Mám tady i nějakou IBM Ramku 72 pin 8Mb parita 70ns

Hele díky, ale 8MB je moc. Kdybys ale měl 4MB (i více - myšleno SIMMek, ne MB :D), tak ty bych je bral :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

07/06/2014 - 09:34
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

LubikCZ napsal(a)

SondejCZ napsal(a)
Pro LubikaCZ: Mám tady i nějakou IBM Ramku 72 pin 8Mb parita 70ns

Hele díky, ale 8MB je moc. Kdybys ale měl 4MB (i více - myšleno SIMMek, ne MB :D), tak ty bych je bral :)

Ok :D Teď tam budu chodit pravidelně, takže ti dám včas vědět kdybych něco našel :)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 09:51
Avatar
LubikCZ

SondejCZ napsal(a)

LubikCZ napsal(a)

SondejCZ napsal(a)
Pro LubikaCZ: Mám tady i nějakou IBM Ramku 72 pin 8Mb parita 70ns

Hele díky, ale 8MB je moc. Kdybys ale měl 4MB (i více - myšleno SIMMek, ne MB :D), tak ty bych je bral :)

Ok :D Teď tam budu chodit pravidelně, takže ti dám včas vědět kdybych něco našel :)

No a kdybys tam našel cokoliv od IBM (klávesnice, myši, monitory, počítače a MCA karty) a bude to starší než řekněme 15 let, tak mi můžeš dát taky vědět, zejména co se týče monitorů (IBM 8515 a tak podobně) a klávesnic (IBM model M "Clicky" (s mikrospínačema) :)). Díky ;)

Na obrázku to jsou ty dvě první, ty ostatní jsou zatím mimo zájem, neboť zatím nemám takový počítač :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/MCA_Keying.png

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

07/06/2014 - 11:43
Avatar
Springy

Moc hezký, zvlášť obsah na 3 fotce :) Jsem už dávno tušil, že se v těch Beskydech máte dobře :D a dokonce vám dávají propustky do sběrného dvora... Nespravedlnost! :D.

07/06/2014 - 12:07
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Springy napsal(a)

Moc hezký, zvlášť obsah na 3 fotce :) Jsem už dávno tušil, že se v těch Beskydech máte dobře :D a dokonce vám dávají propustky do sběrného dvora... Nespravedlnost! :D.

Díky Springy :) Ani ve snu jsem nedoufal, že hned na první pokus najdu funkční 3Dfx Voodoo2 12Mb a už vůbec ne Sound Blaster AWE32!!! :D Hold osud je osud :D ;)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 12:14
Avatar

Pro mě schovávej 3dfx, co budeš mít navíc, a 8bit ISA karty ;) Nějaké finance samozřejmě na požádání odkloním.

Mohl bys prosím cvaknout detail karet v segmentech C2 a C3 z téhle fotky? http://sondej.rajce.idnes.cz/Sberny_dvur_6.6.2014/#06062014281.jpg

A gratulace k AWE32, hezká karta!

07/06/2014 - 12:24
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

LubikCZ napsal(a)

SondejCZ napsal(a)

LubikCZ napsal(a)

SondejCZ napsal(a)
Pro LubikaCZ: Mám tady i nějakou IBM Ramku 72 pin 8Mb parita 70ns

Hele díky, ale 8MB je moc. Kdybys ale měl 4MB (i více - myšleno SIMMek, ne MB :D), tak ty bych je bral :)

Ok :D Teď tam budu chodit pravidelně, takže ti dám včas vědět kdybych něco našel :)

No a kdybys tam našel cokoliv od IBM (klávesnice, myši, monitory, počítače a MCA karty) a bude to starší než řekněme 15 let, tak mi můžeš dát taky vědět, zejména co se týče monitorů (IBM 8515 a tak podobně) a klávesnic (IBM model M "Clicky" (s mikrospínačema) :)). Díky ;)

Na obrázku to jsou ty dvě první, ty ostatní jsou zatím mimo zájem, neboť zatím nemám takový počítač :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/MCA_Keying.png

Ok ;) Jakmile na něco natrefím, dám vědět :)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 12:26
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sledge napsal(a)

Pro mě schovávej 3dfx, co budeš mít navíc, a 8bit ISA karty ;) Nějaké finance samozřejmě na požádání odkloním.

Mohl bys prosím cvaknout detail karet v segmentech C2 a C3 z téhle fotky? http://sondej.rajce.idnes.cz/Sberny_dvur_6.6.2014/#06062014281.jpg

A gratulace k AWE32, hezká karta!

Měl bych teď tady navíc 3Dfx Voodoo1 :D A karty ti fotnu odpoledne ok? :) ;)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 13:15
Avatar
Sany

Na první zátah najednou ukořistit nejlepší AWE32 spolu s Voodoo2-kou 12MB, tak tomu už říkám slušnej "kauf" :)  Tož gratz...  a kdyby se ti tam při dalších návštěvách válelo cokoliv s nápisem "Digital" nebo "DEC" (s výjimkou disků WD), určitě se také domluvíme :)

07/06/2014 - 13:31
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sany napsal(a)

Na první zátah najednou ukořistit nejlepší AWE32 spolu s Voodoo2-kou 12MB, tak tomu už říkám slušnej "kauf" :)  Tož gratz...  a kdyby se ti tam při dalších návštěvách válelo cokoliv s nápisem "Digital" nebo "DEC" (s výjimkou disků WD), určitě se také domluvíme :)

Díky Sany :) Budu na tebe myslet... :D [To abych si už začal dělat nějaký zápisník kdo co chce :D]

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 13:55
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Tu AWE32 i Voodoo2 jsem umyl v destilované vodě a následně vyfoukal kompresorem. Docela mě zajímá váš názor na tento způsob čištění... :)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 14:27
Avatar
Springy

SondejCZ napsal(a)

Tu AWE32 i Voodoo2 jsem umyl v destilované vodě a následně vyfoukal kompresorem. Docela mě zajímá váš názor na tento způsob čištění... :)

Destilka je asi v pohodě, jen bych se bál to hned zapnout. Ta voda je svině a schovává se i tam, kde bys to nečekal a nechce se jí scnout. Já pak desky ještě oplachuju isopropyl alkoholem (izopropanolem/2-propanolem - nevím pod jakým názvem to prodávají, kradu si ho v práci :D). Ten vyschne skoro hned i bez zahřívání, nebo v tvém případě bez foukání. Navíc upatlané desky, co destilkou neumyješ, krásně vyčistí :).

07/06/2014 - 14:41
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Springy napsal(a)

SondejCZ napsal(a)

Tu AWE32 i Voodoo2 jsem umyl v destilované vodě a následně vyfoukal kompresorem. Docela mě zajímá váš názor na tento způsob čištění... :)

Destilka je asi v pohodě, jen bych se bál to hned zapnout. Ta voda je svině a schovává se i tam, kde bys to nečekal a nechce se jí scnout. Já pak desky ještě oplachuju isopropyl alkoholem (izopropanolem/2-propanolem - nevím pod jakým názvem to prodávají, kradu si ho v práci :D). Ten vyschne skoro hned i bez zahřívání, nebo v tvém případě bez foukání. Navíc upatlané desky, co destilkou neumyješ, krásně vyčistí :).

Teď jsem zrovna zapnul tu AWE32 a je v poho. :D Destilka přece nevodí ne??

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 14:43
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Já pak desky ještě oplachuju isopropyl alkoholem (izopropanolem/2-propanolem - nevím pod jakým názvem to prodávají, kradu si ho v práci :D).

 

:D :D :D Já chci taky takovou práci :D

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 14:44
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Někdo mi ještě radil ty desky propláchnout v tech. líhu ale bojím se toho, že se smaže popis na čipech... :/

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 15:17
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Tak tady to je :) ;) Kdyby někdo něco chtěl [Kromě AWE32 a Voodoo2] nechť napíše... :D

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

07/06/2014 - 16:28
Avatar
Springy

SondejCZ napsal(a)

Já pak desky ještě oplachuju isopropyl alkoholem (izopropanolem/2-propanolem - nevím pod jakým názvem to prodávají, kradu si ho v práci :D).

 

:D :D :D Já chci taky takovou práci :D

Hele, neni o co stát... do laborky jsem se nepodíval ani nepamatuju a zbytek je o nudnym sepisování výsledků a vypalování si sítnice u počítače... 

07/06/2014 - 16:46
Avatar
Springy

SondejCZ napsal(a)

Někdo mi ještě radil ty desky propláchnout v tech. líhu ale bojím se toho, že se smaže popis na čipech... :/

Pokud jsou ty popisky na papírku, nebo fólii, pak možná ano - pak to nepatlej na příslušný čip. Jinak mně to nikdy nic nesmazalo, ikdyž nevím, jak je to s techničákem - bůh ví, čím vším ten chlast przní :D.

07/06/2014 - 23:31
Avatar
Sany

SondejCZ napsal(a)

Tak tady to je :) ;) Kdyby někdo něco chtěl [Kromě AWE32 a Voodoo2] nechť napíše... :D

Zajímavé je množství 8bitových karet (modem, síťovka, hercules grafika, porty, hdd řadič), to vypadá že jsi tam dokonce vykuchal i nějaký starý dobový XTčko - což je poměrně slušná specialitka a člověk si s tím užije spoustu zcela originální zábavy.

Tož pokud bys měl zájem a měl ještě možnost si z toho PC vytáhnout i základovku, mechaniku a hdd, určitě je ber taky (a k tomu případně i příslušnou starou klávesku a monitor). Desku poznáš snadno, XT desky mají jako jediné existující pouze 8bitové ISA sloty :

http://3.bp.blogspot.com/-r9QDt2OP3IY/Uiw_1TbuSXI/AAAAAAAABJg/HmPhz1cKQcE/s1600/IBM+5160+Motherboard.jpg

A pokud by to čistě náhodou byl originální IBM 5160, tak to ber všemi deset komplet všechno ! :)

http://www.vintagecomputer.net/ibm/5160/sn4359455/IBM_5160_sn4359455.jpg

07/06/2014 - 23:35
Avatar
LubikCZ

Sany napsal(a)

SondejCZ napsal(a)
Tak tady to je :) ;) Kdyby někdo něco chtěl [Kromě AWE32 a Voodoo2] nechť napíše... :D

Zajímavé je množství 8bitových karet (modem, síťovka, hercules grafika, porty, hdd řadič), to vypadá že jsi tam dokonce vykuchal i nějaký starý dobový XTčko - což je poměrně slušná specialitka a člověk si s tím užije spoustu zcela originální zábavy.

Tož pokud bys měl zájem a měl ještě možnost si z toho PC vytáhnout i základovku, určitě ji ber taky a k tomu klidně i příslušnou starou klávesku a monitor. Desku poznáš snadno, XT desky mají jako jediné existující pouze 8bitové ISA sloty :

http://3.bp.blogspot.com/-r9QDt2OP3IY/Uiw_1TbuSXI/AAAAAAAABJg/HmPhz1cKQcE/s1600/IBM+5160+Motherboard.jpg

A pokud by to čistě náhodou byl originální IBM 5160, tak to ber všemi deset komplet všechno ! :)

http://www.vintagecomputer.net/ibm/5160/sn4359455/IBM_5160_sn4359455.jpg

Jojo, to IBMko je přesně to co potřebuju :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

08/06/2014 - 12:00
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Sany napsal(a)

SondejCZ napsal(a)

Tak tady to je :) ;) Kdyby někdo něco chtěl [Kromě AWE32 a Voodoo2] nechť napíše... :D

Zajímavé je množství 8bitových karet (modem, síťovka, hercules grafika, porty, hdd řadič), to vypadá že jsi tam dokonce vykuchal i nějaký starý dobový XTčko - což je poměrně slušná specialitka a člověk si s tím užije spoustu zcela originální zábavy.

Tož pokud bys měl zájem a měl ještě možnost si z toho PC vytáhnout i základovku, mechaniku a hdd, určitě je ber taky (a k tomu případně i příslušnou starou klávesku a monitor). Desku poznáš snadno, XT desky mají jako jediné existující pouze 8bitové ISA sloty :

http://3.bp.blogspot.com/-r9QDt2OP3IY/Uiw_1TbuSXI/AAAAAAAABJg/HmPhz1cKQcE/s1600/IBM+5160+Motherboard.jpg

A pokud by to čistě náhodou byl originální IBM 5160, tak to ber všemi deset komplet všechno ! :)

http://www.vintagecomputer.net/ibm/5160/sn4359455/IBM_5160_sn4359455.jpg

XT jsem tam bohužel nenašel :( Karty tam byly jenom naházené.... Jinak IBM aj... bych tam nenechal...Všechno beru! :D

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

08/06/2014 - 12:03
Avatar
SondejCZ
Frýdlant nad Ostravicí

Tak co Sledge líbí se ti tam něco?? :)

„Každý dotaz by měl mít i svou odpověď..."

08/06/2014 - 12:32
Avatar

Docela bych vzal sítovku :)

Btw. co tam máš za procesory? :)

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
12 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2160

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 965

Logout: 934

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 674

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1398

Příspěvky: 23755

Nejnovější uživatelé:

Pavel Pavel, LEON Pilot, Jan “Druid” Schicho, POLÁŠEK TOMÁŠ, Stanos, zbynek, BuziBob, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga

Administrátoři: Sledge: 5639

Podpořit finančním příspěvkem »

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 486DX2 - 233x196x4mmRetro podložka pod myš 486DX2 - 233x196x4mm 246 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle