Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS

Retro United :) - RETROPOLIS

08/05/2013 - 08:03
Avatar
Ftl

Hele co tak spojit síly těch pár blogerů a udělat společný portál věnující se starejm hrám,emu,a zvláštnostem točícím se kolem toho? Takovej Amiga portál ale se zaměřením na toto téma :)   Něco takového tu není a podle mně je to škoda :)

08/05/2013 - 09:09
Avatar

Tak já už se teď snažim ponoukat ostatní k psaní článků, přeci jen web už tu nějakou dobu je, fórum v zásadě funguje, další případný úpravy neni problém udělat. Ale ono se do toho psaní moc nikomu nechce, zdá se :)

10/05/2013 - 19:54
Avatar

tl: ty jo ! To je nápad ! ! ! :-) Takové "dobové" recenze to by bylo něco Cool

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

11/05/2013 - 09:55
Avatar

Pokud máte nějaký návrhy na vylepšení HV směrem k portálovosti, sem s nima! ;)

12/05/2013 - 07:19
Avatar
Ftl

Hele bez urážky :)  Z tohodle portál nikdy nebude jako blog dejme tomu ale portál? To by se to muselo celý přepracovat. Pro mne je fakt top vzhled a systém Amigaportálu jenže je zaměřen only amiga a k tomu ještě spíš hardware. Forum-sem lezu fakt jen jako fanda páč mě tohle fórum ukrutně štve a nelíbí se mi :D NAvíc to tu nikdy nebude žít tak ajk bysme asi všicnhi chtěli :)   Prostě projekt portálu pro old systémy emu  starý hry-mody k nim,přeďelávky a podobné věci by byl prima. Myslim že lidí na cz sk prostoru co sou sólo je dost a spojit se by bylo fakt hezké. Pořád někde lovím články a prolejzám blogy a hledám něco novýho a mít to tak pod jednou střechou…. :D . Nejlepší by bylo se pro začátek spojit s Davem de Sade a nabalit na to další blogery :)  Jako vím že to asi nepadne na úrodnou půdu,ale tak třeba zaseju semínko neb to stejně musí začít od vás a né od čtenáře :)

12/05/2013 - 21:02
Avatar

No tak pojďme tu myšlenku chvíli rozmazávat po fóru :)

Co konkrétně by sis pod "portálem" o starých hrách představoval? Jako amigaportál se to bude samozřejmě šít těžko, ten má mnohem specifičtější zaměření, těžko např. udělám něco ve stylu amipedie. Větší množství autorů je jasný, řekněme i profi design s logem by šel (jsem ochoten investovat, přeci jen je HV mou radostí a chloubou! ;)), co dál?

Ad fórum - opět, konkrétně. Řazení? Asi prohodim, je vás víc, co chtěj klasiku. Dál?

Cokoliv se dá udělat, jsem docela šikovnej, ale potřebuju konkrétní myšlenky :)

12/05/2013 - 21:32
Avatar

Sledge napsal(a)
No tak pojďme tu myšlenku chvíli rozmazávat po fóru :)

Co konkrétně by sis pod "portálem" o starých hrách představoval? Jako amigaportál se to bude samozřejmě šít těžko, ten má mnohem specifičtější zaměření, těžko např. udělám něco ve stylu amipedie. Větší množství autorů je jasný, řekněme i profi design s logem by šel (jsem ochoten investovat, přeci jen je HV mou radostí a chloubou! ;)), co dál?

Ad fórum - opět, konkrétně. Řazení? Asi prohodim, je vás víc, co chtěj klasiku. Dál?

Cokoliv se dá udělat, jsem docela šikovnej, ale potřebuju konkrétní myšlenky :)

Skoro bych řekl, že hlavní problém je v tom, že se to tu nejmenuje portál...

13/05/2013 - 00:41
Avatar
Anastaz

A co je na nynější úpravě špatný? Však tu všechno potřebný je. Starou hru tu najdeš, emulátory taky, kecy o všem i ničem taky a forum je v cajku. Nehledě na fakt, že mírná komornost není od věci a nemám rád změny :)

13/05/2013 - 09:29
Avatar
Ftl

Hele já to myslím dobře tak no ofense :)  Jinak vzniklo forko http://www.oldcomp.cz/  multiplatformová retro záležitost jako reakce na to že Admin amigaportálu tam nechce mít nic krom Amigy :(  (design se mi tam taky nelíbí zatim, tak snad s tim něco provedou  ) (Kdyžtak si tam přidej Sledge link nebo tě tam zahlásím sám :D )

 

Teď si zafantazíruju...prostě rád bych něco jako games.cz nebo podobný stránky věnující se tématu(m) který máme asi všicni rádi. Více příspěvků,kapku lepší forma,novinky z oblasti ..chápeme se ne? :)  Vim že tohle nejde dělat v jednom člověku a přesahuje to možnosti blogu jak časově a samozřejmě finančně. Proto se snažím zasít myšlenku spolupráce autorů blogů.Takovej projekt bych i podpořil finančně protože přispět každýmu blogautoru kterýho čtu tak žeru trávu :D  Za to mě snad kamenovat nebudete ne :)

 

 

13/05/2013 - 11:18
Avatar

Takže když z toho tak vyzobu to důležitý, takže jde hlavně o frekvenci příspěvků.

Blog vs. "zpravodajský server" - všechno se dá přiohnout, v principu je to stejný. Stačilo by trochu líp poladit kategorie, udělat nějaký featured články a zároveň novinky, aby se líp oddělil hodnotnější obsah od novinkovéhu šumu, upozadit soukromnější projekty (instagram) a jsme imho tam, kde je třebas zmíněný games.cz. (A design mám už skoro lepší teď :)

Já bych tu samozřejmě rád měl obsahu víc, ale dělám, co můžu. Je fakt, že poslední dobou je to hlavně o novinkách, na nějaký podrobnější čtivo nemám sílu. Bohužel si ale nemyslim, že kdybych obeslal blogery pohybující se kolem tématu, že by z toho něco bylo. Mají svoje weby a takový typický bloger si nejradši hraje na vlastním písečku :) Ale myšlenku nezatracuju, budu nad tim dumat, v nejhoršim mě pošlou všichni do prdele, no :)

13/05/2013 - 13:55
Avatar
Anastaz

Sledge se snaží neustále dokopat nějaké ty prdele líné, aby něco sesmolily. Ale víš jak, někomu chybí talent, někomu čas, někomu se prostě nechce. Nedovedu si tedy představit, kde by se novinky, recenze a bůhvícoještě, co bych si na takovém portálu každý den přál vidět, braly.

Skoro bych to nechal na Sledgeovi, myslím, že až bude mít článků tolik, že se na blog nevejdou, přeonačí jeho  podobu dle potřeb. 

Ale já su jen nepatrný hlásek z hlubin zdejšího fóra, takže to berte jen a pouze jako osobní názor vola z Opičích hor :)

A s těma čárkama jsem to asi přepískl, ale zkoumat se mi to nechce, takže tak! 

:)

13/05/2013 - 22:03
Avatar

Tak jo, pokusím se být taky trochu konstruktivní.

Osobně nejsem zastáncem nějakého ohýbání - forma blogu má své výhody a čtenáře, kteří naopak nejsou zvědaví na nějaké častější články od "cizích" autorů. Blog by měl být i částečně osobní.

Zřejmě je však i jiný tip čtenářů (jako třeba FTL, pokud ho dobře chápu), kteří vyhledávají širokou komunitu, vetší množství různých informací, časté aktualizace - pořád se musí něco dít. Dokonce jim nejspíš i dost záleží na vzhledu webu a jeho - jak jen to říct - feelingu. Za cenu něčeho, co vnímají jako profesionalitu, jsou ochotni obětovat i větší množství reklam či PR článků.

Asi je jasné, co je mně osobně bližší a určitě nechci nijak urážet to, že se někomu líbí něco jiného (i když jsem se musel hodně držet, abych nesklouzl k jízlivosti :-) Chci tím jen naznačit, že člověk se asi nezavděčí všem a pohádku o pejskovi a kočičce známe všichni...

14/05/2013 - 11:27
Avatar

Imho se dá najít i nějakej kompromis na cestě mezi osobnim blogem a full-fledged zpravodajskym serverem. Perfektním příkladem budiž Rock Paper Shotgun. Pánové se neberou moc vážně, všechno je to na lehčí nótu, nicméně si i přesto články zachovávají informační hodnotu. Tam někam se dostat, bylo by to dobré :)

A když už se s tim mažem - uvažoval jsem, že kromě starých her bych mohl trochu víc zkoumat i vody indie her, beztak je jich polovina těžké retro. Třeba zrovna na ty by bylo ideální sehnat nějakýho kumpána, co ví, kde má svůj ručník :)

14/05/2013 - 15:33
Avatar
Anastaz

Možná by nebylo od věci si položit otázku ze všech nejotázkovitější: Co chceš ty Sledge? Ty jsi tu pán a vládce, mi hosté.

Věnovat nějaký prosto indie hrám bych viděl jako dobrej nápad, najde se mezi nima spousta opravdu parádních kousků. 

14/05/2013 - 15:49
Avatar

Já bych byl rád, kdyby si to uchovalo takovou veselejší atmosféru ujetějšího blogu pro mimoně zapálené do retra. Byl bych rád, kdyby tu bylo víc autorů. Byl bych rád, se tu denně objevil aspoň jeden článek. Zrovna RPS je imho dobrou inspirací. Z lokálnějších projektů např. Kultura Kriplů, i když to už taky neni takovej rock'n'roll, jako kdysi :)

A jak už jsem psal, kdybych viděl, že má víc autorů zájem, nemám problém osekat HV o vyloženě soukromý věci typu můj instagram a twitter, byť je obojí vysoce tematické :) Zároveň jsem ochoten zainvestovat do modernějšího vzhledu, přeci jen, tohle všechno kolem jsem bastlil já a grafik prostě nejsem :)

A byl bych rád, kdyby na fóru bylo trochu živěji, ale jsou věci, se kterými nepohnu :)

19/06/2013 - 19:55
Avatar

uf, ak ja by som bol za retro portál, verím tomu že by sa ľudia našli, ja by som bol za, keby to fungovalo na báze nejakej špecializácie,

dajme tomu, už keby to je namne, mal by som na starosti napr. všetko čo sa týka Heroes 1 až 3 a vždy by som informoval o novinkách, robil porovnanie s novými hrami, atď.

 

zase niekto kto má rád trebárs adventúry tak by písal o nich, ďalší zase o Command&Conquer,  ďalší by mohol prinášať novinky o weboch so starými hrami...

sem tam by sa spravila súťaž so starými hrami,

forma blogu mne osobne vyhovuje

19/06/2013 - 19:57
Avatar

už je to dlho čo som napísal posledný retro článok... :)

20/06/2013 - 08:45
Avatar
Prague

Možná by stačilo pro začátek vytvořit hromadný agregátor blogů zaměřených na retro-gaming. Takhle jsem (převážně kvůli vlastní pohodlnosti) vytvořil úplně jednoduchý agregátor sdružující weby a blogy současných i bývalých česko-slovenských uživatelů ZX Spectra a funguje to, lidi přes to kupodivu na ty stránky i chodí - dokonce to převzal (a přepracoval) pro svoje potřeby i ZX Magazín.

 

http://spectristi.i-logout.cz

http://zxm.speccy.cz

20/06/2013 - 10:19
Avatar

Otázka je: je těch blogů dost na to, aby měl agregátor smysl? Problém je především v tom, že většina retro-gaming článků se objevuje na blozích, které mají poněkud širší zaměření a těžko to z toho nějak ručně vyzobávat. Takhle z hlavy mě čistě retro projekty napadají snad jen dva - poměrně nový http://www.retroborec.cz/ a na Doom zaměřený http://doom.starehry.eu/. Další zdroj přicházející v úvahu je např. http://www.oldgames.sk/ - sekce "aktuálně".

Leda se s autory, kteří vedle "moderních témat" píší i o starých hrách, dohodnout na označování relevantních článků nějakým jednoznačným tagem, s tím už by se pracovat dalo.

Další otázka: zaměřit to čistě na hry, nebo i související hardware? A kde je hranice? Dobře to lze ilustrovat na tvém agregátoru - všechno je to těžce retro, ale míří to úplně jiným směrem, mnohem techničtějším. (Mě to číst baví, i když je to pro mě téměř nepochopitelné voodoo, ale co ostatní?)

Zahrnout do toho i Twitter účty? Instagram? Youtube?

Samé otázky! :)

 

20/06/2013 - 10:48
Avatar
Prague

To jsou vskutku po čertech dobré otázky. Odpovědi

1. pokud někdo píše o hrách i o dalších věcech, určitě to dává do příslušných kategorií  a slušné redakční systémy dneska umí RSS/Atom pro jednotlivé kategorie. Já třeba z root.cz sleduju pouze seriál Pavla Tišnovského o retro hrách. Má svůj vlastní RSS kanál a funguje to. Obdobně by to jistě šlo i s ostatními autory/systémy.

2. To už je na vkusu každého soudruha. Tento vkus je třeba zjistit nějakou anketou, vykašlat se na něj a udělat to podle sebe :-) Osobně mám radši ty technické články, je to kacířství, ale třeba na Amize jsem nikdy nehrál ani hru, zajímá mě víc z technického hlediska než jako gamesnická platforma. Pokud ale cílovka jsou hráči, pak je samozřejmě třeba agregovat herní servery s tím, že když tam jednou za čas bude technický článek, asi to má svůj důvod.

3. Zahrnout se tam určitě dá cokoliv, co má RSS. Má-li to být "portál", pak určitě i tyhle moderní pseuda, jen možná do odděleného prostoru, protože tweeteři jsou schopni toho za den nablít tolik, že to odsune těch pár článků z blogů.

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
16 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 913

Logout: 728

Clous: 665

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 420

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1063

Příspěvky: 17136

Nejnovější uživatelé:

Flavios, Flavius, Adber, Dominik Horňak, RetroPhill, Krtek, LUKA, katoo, heruurak, mixal11, Sorrow1 CZ, sorrow1, Branko Jackie Chen Homjak, Walker, jirka_holub

Administrátoři: Sledge: 4299