Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS

Knihy: sci-fi, fantasy

10/07/2020 - 21:57
Avatar

@Logout: Jak si mi tu doporučoval Svět na konci času od Pohla - to jsem ti takhle na návštěvě u táty a koukám, že v suterénu paneláku někdo zřídil veřejnou knihovnu. Tak jsem to jen tak fofrem projel a co čert nechtěl, zrovna tenhle kousek tam na mě svítil! Už je v poličce, vrhnu se na něj jen co dočtu C&C (to je zatim dost děs mimochodem) :)

14/07/2020 - 15:00
Avatar
Srandista
Brno

Sledge napsal(a)
Na tohle jsem teda zvědavej...

Musím sa k tomu už konečne niekedy dokopať...

Knihy: sci-fi, fantasy | Strana 2 | Filmy, seriály, knihy | Forum

14/07/2020 - 15:05
Avatar

Už jsem to psal na Twitter - pokud se budu držet military scifi, bavilo mě to nakonec podstatně víc, než ty Mariňáci. Dvě docela zajímavý a prolínající se dějový linie (vlastně tři, viz začátek, nechci spoilovat), sympatický postavy a kdo má rád C&C, má samozřejmě o důvod víc číst a zhltne to za večer :) Klidně bych si přečetl pokračování, bylo-li by.

Teď jsem načal Stáčení temného piva (Tim Powers) a to je taková chuťovka, že se k tomu určitě budu vracet opakovaně :)

16/07/2020 - 16:16
Avatar

Tak Stáčení temného piva si dejte, prima fantasy říznuté reálným středověkem, podané coby "tajná historie". Do jisté míry oslava báječného nápoje, který pivem zove se. Humorem se nešetří, ale není to na sílu, spíše je to celé v takovém sympaticky svižném a lehkém tónu, ač jsou události místy temné... inu, jako to pivo. Říznutí jistou populární anglosaskou legendou je na příběh naroubováno umně a zábavně. Zamrzí uspěchaný konec, chtělo to ještě 10-20 stránek "a žili šťastně až do smrti", ale co, všechno předtim je skoro bez chyby :) (Až na jistý WTF moment, kdy je jistá postava v bitce nabodnuta na jistý nůž a jistým hrdinou to v rozporu s jeho předchozím citovým rozpoložením vůbec nehne...)

22/07/2020 - 07:49
Avatar
Doomtrooper

Sledge napsal(a)
@Doomtrooper: Tos mi připomněl výborný (beze srandy) český čtení Flotila Země - Patrick Zandl, kde je ČR vesmírnou velmocí! :)  

Tak Tohle si musim opatrit :D :D :D

DooM, Quake or UT, does not matter, let's get some Deathmatch action going on ;) Retro style.

28/10/2020 - 21:53
Avatar

Frederik Pohl - Svět na konci času

Autor mě začíná bavit, po Gateway sérii druhá věc, co jsem od něj četl, a opět jedním dechem. Ze začátku tradiční "vesmírně kolonizační" příběh se brzy vydá do neprobádaných končin vesmíru, prostorových i časových, a poodhalí nepřímé interakce pachtícího se lidstva a téměř všemocné, poněkud spratkovité vesmírné bytosti. Akce (naštěstí) pomálu, ale je to napsané přímočaře a příběh nemá problém udržet si spád, a ke konci dokonce skvěle zrychluje (první půlka by možná o nějakých 50 stránek zhubnout mohla).

A to jsem na tu knížku narazil náhodou v jednom z dnes tolik moderních odkladišť nechtěných knih :)

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
15 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2082

Sany: 1486

MilasPce: 1174

Neny: 1133

Logout: 853

Powerack: 811

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 472

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1152

Příspěvky: 19704

Nejnovější uživatelé:

hellricer, Jaroslav, Ralfeek, Paar, Alexander, frca, Lutero, Stano Hrda, Dagorath, mrazikcomp, Michal Mrazek, Mentoska, Vydricak, Jakub Šťastný, Rapier

Administrátoři: Sledge: 4926

SINTECH-SHOP.CZ