Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

Knihy: sci-fi, fantasy

10/07/2020 - 21:57
Avatar

@Logout: Jak si mi tu doporučoval Svět na konci času od Pohla - to jsem ti takhle na návštěvě u táty a koukám, že v suterénu paneláku někdo zřídil veřejnou knihovnu. Tak jsem to jen tak fofrem projel a co čert nechtěl, zrovna tenhle kousek tam na mě svítil! Už je v poličce, vrhnu se na něj jen co dočtu C&C (to je zatim dost děs mimochodem) :)

14/07/2020 - 15:00
Avatar
Srandista
Brno

Sledge napsal(a)
Na tohle jsem teda zvědavej...

Musím sa k tomu už konečne niekedy dokopať...

Knihy: sci-fi, fantasy | Strana 2 | Filmy, seriály, knihy | Forum

14/07/2020 - 15:05
Avatar

Už jsem to psal na Twitter - pokud se budu držet military scifi, bavilo mě to nakonec podstatně víc, než ty Mariňáci. Dvě docela zajímavý a prolínající se dějový linie (vlastně tři, viz začátek, nechci spoilovat), sympatický postavy a kdo má rád C&C, má samozřejmě o důvod víc číst a zhltne to za večer :) Klidně bych si přečetl pokračování, bylo-li by.

Teď jsem načal Stáčení temného piva (Tim Powers) a to je taková chuťovka, že se k tomu určitě budu vracet opakovaně :)

16/07/2020 - 16:16
Avatar

Tak Stáčení temného piva si dejte, prima fantasy říznuté reálným středověkem, podané coby "tajná historie". Do jisté míry oslava báječného nápoje, který pivem zove se. Humorem se nešetří, ale není to na sílu, spíše je to celé v takovém sympaticky svižném a lehkém tónu, ač jsou události místy temné... inu, jako to pivo. Říznutí jistou populární anglosaskou legendou je na příběh naroubováno umně a zábavně. Zamrzí uspěchaný konec, chtělo to ještě 10-20 stránek "a žili šťastně až do smrti", ale co, všechno předtim je skoro bez chyby :) (Až na jistý WTF moment, kdy je jistá postava v bitce nabodnuta na jistý nůž a jistým hrdinou to v rozporu s jeho předchozím citovým rozpoložením vůbec nehne...)

22/07/2020 - 07:49
Avatar
Doomtrooper

Sledge napsal(a)
@Doomtrooper: Tos mi připomněl výborný (beze srandy) český čtení Flotila Země - Patrick Zandl, kde je ČR vesmírnou velmocí! :)  

Tak Tohle si musim opatrit :D :D :D

DooM, Quake or UT, does not matter, let's get some Deathmatch action going on ;) Retro style.

28/10/2020 - 21:53
Avatar

Frederik Pohl - Svět na konci času

Autor mě začíná bavit, po Gateway sérii druhá věc, co jsem od něj četl, a opět jedním dechem. Ze začátku tradiční "vesmírně kolonizační" příběh se brzy vydá do neprobádaných končin vesmíru, prostorových i časových, a poodhalí nepřímé interakce pachtícího se lidstva a téměř všemocné, poněkud spratkovité vesmírné bytosti. Akce (naštěstí) pomálu, ale je to napsané přímočaře a příběh nemá problém udržet si spád, a ke konci dokonce skvěle zrychluje (první půlka by možná o nějakých 50 stránek zhubnout mohla).

A to jsem na tu knížku narazil náhodou v jednom z dnes tolik moderních odkladišť nechtěných knih :)

17/12/2021 - 17:56
Avatar

Frederick Pohl - Man Plus

Zatím nejslabší Pohl, námět je zajímavý, přestavba člověka na kyborga s cílem jeho přežití na Marsu, ale celé se to plácá ve vztazích, část na Marsu krátká a vlastně nudná, a ta kyborgizace je taková... no je to stará knížka no :) Je tam jeden pěkný fór. který nelze vyspoilovat, ale který vlastně není rozveden a spíš by slušel nějaké důvtipné povídce.

18/12/2021 - 18:16
Avatar
iarmanu

Ty jo. Zrovna tahle knížka mi nějak uvízla v hlavě, možná proto že to byla jedna z prvních sci-fi co jsem se kdy četl. Doteď si pamatuju obrázek města na Marsu z přebalu. Ale o čem to vlastně bylo mi můj mnohokrát restartovaný mozek nepoví.

18/12/2021 - 20:09
Avatar

Jako pořád je to slušné "hard scifi", ale ta delší část knížky, tzn. přestavba na kyborga, imho zásadně zastarala, a ta kratší část, tzn. kolonizace Marsu, by si naopak zasloužila rozvést. Navíc, pokud mi něco neuniklo, je vlastně samotný důvod přestavby člověka na kyborga, aby lépe snesl podmínky Marsu, dokonale nejasný - běžný člověk s příslušným vybavením dokáže na Marsu fungovat bez problémů, jak ukazují obyčejní kolegové hlavního hrdiny, takže proč investovat nehorázné prostředky do kyborgizace? :)

Další dočtená věc:
Harry Harrison - Místo, místo! Více místa!

Velmi slušné, ostatně autor mě málokdy zklame :) Je to taková čtivá detektivka ze světa zmítaného přelidněností, špinavého, bezútěšného, vyčerpaného. Ten všeobecný hnus společnosti, která jednoduše nemá zdroje na uživení všech, je vystihnut skvěle, i když tedy autorovy představy o počtu obyvatel, který bude pro Zemi takto neúnosný, kdy lidé budou sdílet mrňavé byty a tísnit se v ulicích nekonečných měst za neustálého nedostatku jídla a vody, jsou z dnešního pohledu komické, knížka je z roku 1966 a Harrison došel k neskutečnému číslu 7 miliard duší :) Vyšumí to trochu do prázdna, pár motivů není dotažených, ale to je možná záměr, ten svět prostě nemá ani naději, ani budoucnost.

04/01/2022 - 10:53
Avatar
Prague

Svätozár Olovrant - Juraj Jánošík a parní templ (/parný chrám/)

Slovenský steampunké parokoko. Sci-fi v 18. století, svět je poháněn parou a hrdina ve službách Marie Terezie se vyzbrojen parní valaškou na parním oři vydává napříč Evropou mj. do Londýna a mj. kvůli třem logickým hradlům - AND, OR a NOT. Co víc si přát?

Fakt netuším co na Slovensku hulí či jinak konzumují, ale druhý díl Jánošíka je ještě lepší než před dvěma roky první. Přečteno za dva a půl dne, oblíbeno, doporučeno!

07/01/2022 - 20:18
Avatar

Punk Fiction - sbírka povídek

No... z celkových 9 povídek bych doporučil tři - Punkva, Konec cyberpunkového věku a Krev kyborgů. Zbytek tak nějaký čitelný průměr, kromě povídky Lady in Blackout aneb Rox'n'Roll v černém, tu jsem po pěti stránkách vzdal, protože je to přesně ten styl blábolení, který pro mě učinil prý legendárního Neuromancera dokonale nestravitelným.

A ten Konec cyberpunkového věku si vážně někde sežeňte, není to kdovíjaký literární skvost, ale pro nás všechny, co už se po internetech potulujeme desítky let, je to vyloženě chuťovka. Cituji: "Čuráci! Zmrdi! Hovada!" - však uvidíte ;) Dá se to najít i online, viz výsledek hledání přesné fráze z povídky.

08/01/2022 - 14:04
Avatar
RetroPhill

Dík za tip, už jsem se dlouho tak nekřenil při četbě reálií :) Jenom, jako BFU - "binární ejakuál" si tak nějak umím představit, ale co je to "surfovat roxnu"?

„SES HLUCXEJ TYDEBNILE ZASRANEJ?" :)

01/02/2022 - 09:35
Avatar

Andy Weir - Artemis

Rozhodně nadprůměrné čtení, ale na Marťana to nedosáhlo. Autorova silná stránka jsou vědeckotechnické popisy a reálie, má vše do detailu promyšlené, ale zatímco u onoho "Robinsona Crusoe na Marsu" to vyplynulo tak nějak přirozeně z podstaty věci, tady se mi zdá, že je to na nepříliš důmyslnou dějovou linku naroubováno až moc násilně. Jinými slovy autor hrozně rád prezentuje, jak věci fungují, vyloženě se v tom vyžívá, ale mě jako čtenáře to někde v polovině knihy už poněkud ubíjí :) Plus hlavní hrdinka je na flákače / poslíčka / spratka až neuvěřitelný génius, někoho s jejími schopnostmi si opravdu nedokážu představit na společenském dně, na kterém se nachází.

13/02/2022 - 10:41
Avatar

Charles Sheffield - Božská rychlost

Trochu se to vleklo, zvlášť prvních pár desítek stránek jsem málem nepřežil, ale pak knížka konečně chytla vítr a připomněla mi nejlepšího "Heinleinovky" z období jeho románů "pro mladé". Vyprávění o klukovi, co chce strašně moc do vesmíru, a když se tam nakonec dostane, je to poněkud komplikovanější, než si představoval. Závěr je imho zbytečně uspěchaný, a navíc dost otevřený, škoda, že neexistuje pokračování. Trochu paradoxně je nejsympatičtější postavou hlavní záporák, o jehož osudech bych si rád přečetl víc :)

20/03/2022 - 13:36
Avatar

Bruce Sterling - Oceán prachu

Nechybělo málo a po prvních stránkách jsem to skoro vzdal, vypadalo to, že to bude knížka o feťácích z budoucnosti, navíc nepřehledně protkaná desítkami postav, takový ten kyperpunkový guláš. Ale chyba lávky, po úvodní podivné seznamovačce to nabralo správný směr, příběh upoutal, postavy též, a nad popisy svérázného světa jsem místy žasl. V poslední třetině to začíná mírně ztrácet dech, ale nevadí, knížka není dlouhá a příběh se nakonec uzavřel uspokojivě. Kapitán Desperandum by se zasloužil spin-off :) Nečekejte hard-scifi, je to spíše na pomezí scifi / fantasy.

06/05/2022 - 19:09
Avatar

Kdo ještě nezaznamenal, mám na shopu skromný malý antikvariát, samý kvalitní titul! ;)

https://www.1701.cz/produkty/antikvariat/

22/06/2022 - 18:41
Avatar

E. T. Blues - Lynn S. Hightower

Ne. Víc vědět nemusíte :))

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
21 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2128

Sany: 1498

MilasPce: 1371

Neny: 1133

Powerack: 918

Logout: 916

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 586

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1292

Příspěvky: 22254

Nejnovější uživatelé:

EMOTEKK, ganoran, martybiggies, NaRCo, Cactusius, aaron finch, drisskay, andrew warn, Thierry, wwwvolfik83, CNC_Acolythe, Daniel Anthony, jack jiley, TlustejHajzl, johne wicks

Administrátoři: Sledge: 5412

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle