Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

Knihy: sci-fi, fantasy

28/08/2022 - 21:20
Avatar

Plutoniová blondýna - John Zakour, Lawrence Ganem

Odlehčená noir detektivka odehrávající se v budoucnosti. Poslední soukromé očko planety pátrá po smrtící, svůdné a nelegálně vyrobené androidce. Docela dobré, docela čtivé, jen hlavní postavy jsou první třetinu knížky nějak blbě trefené a popisované, trvalo mi, než jsem si je oblíbil, což se nakonec podařilo, zvlášť z HARVa se vyklubal trhák. Čím je ale knížka vyloženě zajímavá jsou nadávky - "DOS" je něco jako "do prdele" a "u gatese" něco jako k čertu. Nežertuju :)

25/10/2022 - 10:15
Avatar

Pár knížek, co jsem přečetl, jsem tu neuvedl, ale teda tohle musím

Kolébka - A.C. Clarke

Tak tenhle "Clarke" mi doslova vyrazil dech, ovšem tím nejhorším ze všech možných způsobů. Kolébka je spoluprací dvojice Clarke a Gentry Lee, má přes 400 stránek, a hádám, že Clarke sám jich napsal tak 100, zbytek má na triku Lee. Takže tu máme 100 stránek solidního sci-fi mystéria s mimozemšťany, a cca 350 stránek plácání se ve vztazích, bradavek viditelných přes triko, chvějících se penisů, představ čtyřicátníků o sexu s dámami pod zákonem apod. Nekecám, 350 stránek strašlivé červené knihovny. Kdyby na knize nebylo napsáno "Clarke", po 100 stránkách bych to hodil do kamen. A nejspíš si to ani nenechám v knihovně, tohle už číst nikdy nechci. Velké zklamání.

09/11/2022 - 19:29
Avatar
LubikCZ

Od Clarka mám jen Odyseu, kterou jsem ještě ani nečetl :D

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

09/11/2022 - 19:42
Avatar

Vesmírná Odysea je super, ostatně jako skoro všechno od Clarka. SKORO, ta Kolébka je výjimka, nejspíš si dám pozor na vše, pod čím je podepsán Gentry Lee.

14/12/2022 - 17:48
Avatar

Budu tančit na vašich hrobech - Boris Pollack

Takové literární UFO: Enemy Unknown zpracované v žánru military sci-fi. Číst se to docela dá, ale kniha brzo začne nudit, únavné popisy bitev typu "jdu, střílim kreju se, jdu, támhle někdo zhebl, támhle se někdo rozprskl, došly náboje, přebíjím, jdu, střílim, kreju se..." mi trochu připomněly nechvalně proslulou tetralogii Doom. Přitom hlavní motiv je nosný, kolem toho by se dalo tak moc kreativně čarovat...

Jestli je na knize něco zajímavého, tak je to její tajemný původ. Řekl bych, že žádný originál s název "I shall dance on your graves" neexistuje, stejně jako neexistuje spisovatel Boris Pollack. Tipuju to na nějakého lokálního zoufalce, možná jde původně o fan fiction, a nakladatelství Netopejr se rozhodlo trochu mystifikovat :)

23/12/2022 - 22:59
Avatar

Grilbar Galaxie - Maja Lidia Kossakowska

Takový Stopařův průvodce po Galaxii říznutý Ano, šéfe a doplněný o odkazy na Star Wars a Aliens. Ze začátku chaos, mrtě emzáckých ras i postav, ve kterých se nedá udržet přehled, ale pak vám cvakne, že to je úplně jedno, tohle se prostě hraje jinak, tohle sviští jak klouzačce a nemá smysl dumat a zpomalovat :) Vlastně dvě knihy v jedné, první část je nápadité bájení o šílenství panující v obří restauraci servírující cokoli pro kohokoli, a že v tomhle vesmíru toho žije opravdu hodně, část druhá je klasická akční záchrana těch hodných před šmejdem z vesmíru.

Výtečně vystavěná a strhující jízda, poklona před autorčinou fantazií.

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
18 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2139

Sany: 1498

MilasPce: 1440

Neny: 1133

Powerack: 936

Logout: 932

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 614

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1334

Příspěvky: 22943

Nejnovější uživatelé:

mpxd, Stan69, Longin, Radovan Haluza, Yoshi, Tvargl, McVitas, xp gamerCZ, leviathan, furry_lama, Airman64, stoparr, Jenkings, LukesX

Administrátoři: Sledge: 5534

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 3DBLASTRetro podložka pod myš 3DBLAST 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle