RSS

Reverse engineering, háčkování a patche

10/04/2018 - 01:57
Avatar

Ahoj,

už děsně dlouho fušuju do různých modů a patchů pro staré hry. Dosud jsem si vystačil s nějakým skriptováním, toolkity a Googlem. Ale teď jsem zabrouzdal trochu do hlubších vod a docela rád bych to s někým probíral, protože mi z toho začíná jít trochu hlava kolem :)

Máte někdo zkušenosti se šťouráním v cizích hrách nebo programech? Obcházení ochran, překlady, editory savů, atd.? Začínali jste od píky, nebo jaké skilly vám pomohly z dřívějška? Nemáte třeba nějakou skrytou truhlu se starou dokumentací? Případně čas na všetečné dotazy?

O co mi jde aktuálně - Mám velmi vřelý vztah k Heroes of Might and Magic. Mám první čtyři díly také v češtině a v nějakém pomatení smyslů jsem se rozhodl ty české překlady napasovat do vezí od GOGu (a ty potom nacpat na fyzickou 486ku). Grafiku i české mapy jsem dokázal bez větších problémů naimportovat, ale většina textů je samozřejmě přímo v binárce a navíc chybí podpora pro diakritiku. Jasně, mohl bych hexeditovat texty přímo a snažit se vejít do starých stringů, ale to pak budu mít místo hezkého překladu od CDProjektu nějaký smskový paskvil. A tak jsem chtěl využít příležitosti a něco se při tom konečně naučit :D

Věnuje se takovým věcem někdo, kdo by mě dokázal nakopnout správným směrem? A nebo alespoň vyměnit nějaké zajímavé historky z oboru.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
18 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2074

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 1099

Logout: 821

Powerack: 770

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 450

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1118

Příspěvky: 18929

Nejnovější uživatelé:

Richmond, zed, P8j6, Killian, Turek124, vinton, virtual_nomad, laserdance, šmoula, JohnyCZ, PetrT, WizardSWidlema, jezevec_lesni, jvempire, pavelm

Administrátoři: Sledge: 4749

SINTECH-SHOP.CZ