Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
No permission to create posts
RSS sp_TopicIcon
Má první 286AT
10/11/2018 - 16:07
AfBu

Teď ješte koukám, že k tomu má LubikCZ i originální klávesnici, tolik štěstí jsem neměl, ale asi musím být rád, že se mi podařilo před sešrotováním zachránit to PC jako takové. Baterie se koukám skoro proleptala skrz, taky to tam mám načaté, ale ne tolik. Co jsem studoval tak tam je 6V a měla by jít nahradit CR-P2, jen doufám že v lokálním bastlířském krámku mi seženou držák, v nejhorším případě lze nahradit čtyřmi AA bateriemi.

10/11/2018 - 16:23
LubikCZ

Sledge: Pro mě je větší zábava "hrát" si autentickým hardwarem byť za cenu, že může odejít do křemíkového nebe. Stále žijeme v době, kdy se dá docela dobře sehnat většina starého hardwaru. Ale tento můj postoj tady jistě všichni znáte.

AfBu: Co ta moje galerie? Už by měla být veřejná.

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

10/11/2018 - 19:28
AfBu

LubikCZ napsal(a)

Jojo, prave tam jsem koukal na tu krasnou klavesnici a na tu baterku ;) moc dik za nasdileni

10/11/2018 - 19:43
LubikCZ

AfBu napsal(a)

LubikCZ napsal(a)

Jojo, prave tam jsem koukal na tu krasnou klavesnici a na tu baterku ;) moc dik za nasdileni  

Jojo, klávesnice je nádherná po očistě a také plně funkční, ale ta baterka je hrozná, navíc je tam snad i přilepená nebo přirezlá, nevím, ale jednou s tím budu muset už něco udělat. Nebo ji vyřadím úplně a přidám tam jinou.

10/11/2018 - 20:28
AfBu

LubikCZ napsal(a)

Jojo, klávesnice je nádherná po očistě a také plně funkční, ale ta baterka je hrozná, navíc je tam snad i přilepená nebo přirezlá, nevím, ale jednou s tím budu muset už něco udělat. Nebo ji vyřadím úplně a přidám tam jinou.  

Nebudu učit orla létat, takže si sem ten odkaz odložím spíš pro sebe, nebo pro další dobrodruhy co sem zabloudí v budoucnu, ale info o te baterii vč. náhrad je tady:

http://www.minuszerodegrees.net/5170/battery/5170_battery.htm

11/11/2018 - 06:50
LubikCZ

AfBu napsal(a)

Nebudu učit orla létat, takže si sem ten odkaz odložím spíš pro sebe, nebo pro další dobrodruhy co sem zabloudí v budoucnu, ale info o te baterii vč. náhrad je tady:

http://www.minuszerodegrees.net/5170/battery/5170_battery.htm  

Díky. Ono toho je na netu všude dost, já preferuji naše luhy a háje, ale samobastlení taky není špatná věc, ale musí na to být nálada :)

26/11/2018 - 15:27
AfBu

Tak, díky Sledgovi už mám obraz, baterie je podle očekávání mrtvá a s ní i veškeré nastavení v CMOS. Díky tomu bych si ani nic nedělal z té chyby paměti, ale ono to tvrdí, že nevidí žádnou disketovku (zkoušel jsem originální 5"1/4, obě pozice na kabelu, vyměnit kabel, připojit 3.5", pořád nic). To jsem zvědavej z čeho to nabootuju, abych spustil gsetup :D

Ps: disketovka se během toho co se na jí bios pokouší zjistit rozsvítí a zase zhasne.

Má první 286AT | Strana 2 | PC: Retro PC sestavy | ForumImage Enlarger

14/01/2019 - 18:42
Olomouc

Sledge napsal(a)
1+2) Já bych si asi nekomplikoval život a sehnal nějakou VGA kartu, 286ce bude slušet víc :) Na druhou stranu chápu, že chceš zachovat původní konfiguraci. Pak ano, podle toho, co jsem dohledal, něco z těch RCA konektorů asi dostaneš, ale co, to záleží na konkrétní kartě. Když budeš mít kliku, z jednoho poleze aspoň černobílý obraz.

Proč se domníváš, že 286-ce bude líp slušet VGA karta?

Nemám na mysli, že je v současné době praktičtější. Já jsem dostal na stůl také nekompletní 286-ku "Slušovice" a přemýšlím, jak ji zkompletovat co nejblíž původnímu stavu: grafika VGA/EGA, disk IDE/MFM??

Zajímaly by mne i další názory na tohle téma.

14/01/2019 - 18:54

Je to subjektivní, dobově je asi správně obojí. Když vezmu jako standard IBM, tak původní PC/AT měl ve standardní konfiguraci 286 a možnost EGA (VGA ještě ne), naopak IBM PS/2 Model 50 měl 286ku a VGA. A protože je VGA mnohem praktičtější, a spousta her, kterým stačí 286ka, ve VGA běží, šel bych cestou VGA.

14/01/2019 - 20:24
MilasPce
Pardubice

Původní TNS AT se začalo vyrábět od roku 1987 s CGA, později EGA (jsem se dočetl). Souhlasím však se Sledgem, většina kusů byla z roku 1988 a to se už ve světě se už všude dávalo VGA. Takže kdo uměl, mohl mít (voják se stará, voják má).

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online: Srandista
17 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4078