Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
No permission to create posts
RSS

Stavba RETRO PC : 286 / 386 / 486 / Pentium

25/04/2012 - 22:38
Avatar
Plzeňský kraj

Neny said
hmm, tak jak na to koukám, tak to bude problém sehnat nějaký ten funkční zdroj do AT... asi se budu muset zase zastavit ve sběrném dvoře :-)

Měl sem asi dva, ale dal sem je dědovi do dílny, buď je rozebral na součástky nebo je tam má jako zdroj na 5 a 12 V k bůhví čemu ...

Starý časy jsou pryč a už se nikdy nevrátí. | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Vyspíš se až umřeš. | Nemám čas ztrácet čas.

25/04/2012 - 23:32
Avatar
Anastaz

Neny said
hmm, tak jak na to koukám, tak to bude problém sehnat nějaký ten funkční zdroj do AT... asi se budu muset zase zastavit ve sběrném dvoře :-)

tam se máš stavovat jako první:)

28/04/2012 - 12:11
Avatar

Teď tam dlouho nemohu, jsem tam odvážel skoro kamion bordelu :D:D

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

28/04/2012 - 12:22
Avatar
Plzeňský kraj

Měl sem několik zdrojů pod postelí v krabici od bot, ale myslim že byly všechny vadný a možná už sou i rozebraný. Moh bych se podívat, ale sem moc línej ...

Starý časy jsou pryč a už se nikdy nevrátí. | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Vyspíš se až umřeš. | Nemám čas ztrácet čas.

28/04/2012 - 12:44
Avatar
Plzeňský kraj

Nesnášim tě, donutil si mě podívat se! Sou tam dva zdroje, oba 200W, jeden AT a druhej ATX. Ten ATX ještě funguje, ten AT mam za to že byl vadnej už když sem ho dostal, ale možná si to pletu s jinym kusem co už je zlikvidovanej ...

zdroje obazdroj jeden

 

zdroj druhej

Starý časy jsou pryč a už se nikdy nevrátí. | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Vyspíš se až umřeš. | Nemám čas ztrácet čas.

28/04/2012 - 22:16
Avatar

jsi šikula ! :-) ale já Tě nenutil :D

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

29/04/2012 - 10:30
Avatar
Plzeňský kraj

Neny said
jsi šikula ! :-) ale já Tě nenutil :D

Ale jo, kdybys ten zdroj nesháněl ani by mě nenapadlo tu krabici vytahovat ...

Starý časy jsou pryč a už se nikdy nevrátí. | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Vyspíš se až umřeš. | Nemám čas ztrácet čas.

29/04/2012 - 10:41
Avatar

jasně chápu, děkuji. A jaký je rozdíl mezi AT a ATX zdrojem ? Už si to totiž nepamatuji, a to jsem dřív skládal PC uplně hravě :-) ale člověk stárne a co nepoužívá, tak rychle zapomene :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

29/04/2012 - 10:52
Avatar
Plzeňský kraj

Neny said
jasně chápu, děkuji. A jaký je rozdíl mezi AT a ATX zdrojem ? Už si to totiž nepamatuji, a to jsem dřív skládal PC uplně hravě :-) ale člověk stárne a co nepoužívá, tak rychle zapomene :-)

To je jasně vidět z těch fotek - AT má extra vypínač (kam de normálně 220 ze sítě), ATX ho nemá, místo toho se to zapíná přes základní desku (nebo zkratovánim dvou pinů v konektoru) a hlavně sou jiný ty konektory do desky, takže pokud nemáš nějakou raritnější desku pro Pentium jedničku kde by byly oba typy (jednu takovou sem myslim měl, ale už bude "neekologicky zlikvidovaná"), tak podle desky musíš vybrat odpovídající zdroj.

Ještě mam teda jeden, v PC case co používam jako stolek pod tiskárnu aby neležela přímo na zemi. Tam je myslim celej funkční komp, nějaký AMD K6-II (takovej ten žluto-zelenej case, je tady na fotce), akorát vypalovačku a disk sem z toho asi vyndal. Do toho ale nejde šáhnout, protože ten stolek pod tiskárnu potřebuju :-D

Starý časy jsou pryč a už se nikdy nevrátí. | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Vyspíš se až umřeš. | Nemám čas ztrácet čas.

30/05/2012 - 21:14
Avatar
Vike
Zlín

Zdravím všechny, měl bych velkou prosbu…nedávno jsem se v návalu nostalgických vzpomínek rozhodl, že si dám dohromady počítač, který mě rodiče koupili téměř před devatenácti lety. Byla to 386 DX 40 MHz od AMD, 4 MB RAM, VGA grafika, barevný monitor ... prostě paráda :-) Sehnat vnitřní komponenty není až takový problém. Problém ale je, že z toho původního počítače nezbylo prakticky nic a já teď zoufale sháním case přesně takovou, jak vypadala tenkrát. Vím, že si asi moc vymýšlím, ale moc prosím, kdybyste náhodou narazili na skříň, co vypadá jak na fotce, dejte mě vědět. Budu moc vděčný a určitě se domluvíme :-) Předem moc děkuji.

 AT case

02/06/2012 - 10:57
Avatar

Case bohužel nemám, ale pokud bys potřeboval nějaký střeva, určitě bych něco našel :) A rovnou ti doporučim - vybodni se na harddisk a použij CF/IDE redukci s 512MB CF kartou, je to rychlý, spolehlivý a celkově lepší, než disk. Ano, neni to pak takový hardcore retro, ale někdy je rozumný udělat ústupky v zájmu bezproblémového běhu! :)

03/06/2012 - 10:01
Avatar
Vike
Zlín

Sledge said
Case bohužel nemám, ale pokud bys potřeboval nějaký střeva, určitě bych něco našel :) A rovnou ti doporučim - vybodni se na harddisk a použij CF/IDE redukci s 512MB CF kartou, je to rychlý, spolehlivý a celkově lepší, než disk. Ano, neni to pak takový hardcore retro, ale někdy je rozumný udělat ústupky v zájmu bezproblémového běhu! :)

Střeva mám, sehnal jsem základní desku s procesorem i s grafikou a IDE řadičem, ale je to taky zatím to jediné, co mám :-( Za tip s CF redukcí ti moc děkuji, vypadá to skvěle a vzhledem k tomu, že sestra má 486 DX, kde jí odešel disk tak to určitě použiji :-) Co se mého počítače týká, tam půjdu asi cestou hardcore, tedy vše bude v původním stavu tak, jak se to před devatenácti rokama koupilo. Jdu až do takových detailů, že dělám i nálepku s logem firmy, která ten počítač tenkrát skládala. Pomalu, ale opravdu velmi pomalu to dávám dohromady, takže jestli je zájem, můžu dodat i fotodokumentaci :-) Mimo case sháním také monitor, AT zdroj, klávesnici Chicony s DIN koncovkou a třítlačítkovou myš Genius na COM port, takže pokud by kdokoliv něco z toho našel, budu moc vděčný. Chtěl bych také něco nabídnout, ale při stěhování se všechno staré železo vyházelo a nezbylo mě vůbec nic. A to jsem tam měl takové poklady jako třeba první model PowerBook od Apple z roku 1993, který byl 100% funkční, ve skvělém stavu, včetně napájecího zdroje. Chce se mě brečet, když na to pomyslím :-((

17/06/2012 - 14:19
Avatar

no vida ! Už je nás víc co si budou dávat do kupy 386/486 :-) Já jsem zatím sehnal jen ten case a určitě bez zdroje... Proto koupím celé vnitřnosti (zdroj, desku, procesor, grafiku a nějakou tu RAMku (nejlépe 8 -16 MB :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

17/06/2012 - 15:41
Avatar
Vike
Zlín

Neny said
no vida ! Už je nás víc co si budou dávat do kupy 386/486 :-) Já jsem zatím sehnal jen ten case a určitě bez zdroje... Proto koupím celé vnitřnosti (zdroj, desku, procesor, grafiku a nějakou tu RAMku (nejlépe 8 -16 MB :-)

Zatím bych ti mohl posloužit pouze grafikou (ISA, PCI, AGP) a pamětí RAM (8MB), pokud budeš mít zájem, tak se ozvi. Za komponenty nebudu chtít nic, pouze se domluvíme na poštovném. Sám jsem desítky hodin strávil na různých inzerátech, bazarech a aukcí, abych sehnal přesně to, co potřebuji. A KONEČNĚ už to mám v kupě (chybí ještě klávesnice a disk). Můžu ti tedy pomoct tím, že bych poslal relevantní odkazy na to, co bys potřeboval pro změnu ty. Když tak napiš, co konkrétně chceš skládat a dáme to nějak dohromady :-)

17/06/2012 - 21:17
Avatar

Díky, něco mi nabízel zde admin Sledge, tak snad se tu ukáže a nějak to dáme dohromady, chtěl bych nějakou 486/40-66MHz něco takového, HDD cca 200-500MB, RAM 8-16MB, a nějakou grafiku a soudblaster... Case a monitor a klávesnici mám :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

19/06/2012 - 09:43
Avatar

Jak jsem psal, mám cca tohle:

  • deska s 486DX4/100 (AMD) – žel bez chladiče a ten se shání blbě, tak leda by sis to nějak dobastlil, popř. to podtaktoval někam k 66MHz, pokud to půjde…
  • 16MB RAMky dohromady dám
  • grafika S3 Trio3D nebo Ati Rage II XL, dle výběru ;)
  • síťovka, popř. modem
  • neznačková zvukovka, která ale byla +- kompatibilní se Sound Blasterem, popř., to když budu hodně hodnej, bych tu měl ještě klasickou Vibru 16

Mám to teda nějak otestovat? Problém bude ten chladič, nemám tu fakt nic :(

HDD ti nedoporučuju, jak už jsem tu radil, radši si sežeň za pár kaček CF/IDE redukci, CF kartu kolem 1GB dodám. 

20/06/2012 - 15:53
Avatar

A jeden ofťopik: Neny, SEGA je na cestě, do pátku dorazí.

22/06/2012 - 21:58
Avatar

Sledge said
A jeden ofťopik: Neny, SEGA je na cestě, do pátku dorazí.

Sega dorazila, díky Sledge, už jsem jí otestoval a zapařil |;‑)|;‑)|;‑)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

23/06/2012 - 11:05
Avatar

Supr! :)

23/06/2012 - 21:16
Avatar

ted jeste dotahnout do konce ten můj PC 486 :-) a pak shánět hry na tuhle novou Segu :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

26/06/2012 - 13:06
Avatar

Tak já teda nějak otestuju ty komponenty, ale až po 7. červenci, dřív nebude čas.

28/07/2012 - 23:00
Avatar

Tak jsem našel náhodou u táty ve firmě PC - je to ta verze pod monitor, tak jsem sundal kryt a zjistil jsem, že je to jedno z prvních PC ve firmě: 486 SX/50... víc zatím nevím, mám už delší dobu i monitor 14" tak to musím zkusit zapojit a pak bych to všechno zkusil přeházet z toho "pod monitor" do tý druhý case co v ní nic nefunguje...

tak mi držte palce :-)

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

30/07/2012 - 16:40
Avatar

Palce držet budu, i když upřímně řečeno nad 486kama SX jsem vždycky ohrnoval nos! :)

30/07/2012 - 21:33
Avatar

taky SX nemusím, proto moje první PC byla 486 DX 40, a ne SX :-) Ale to přeci nevadí Sledge, ne ? Vyměnit procesor za 486 /DX2/66 nebude problém, máš ho ? :D:D

 

PC jsem dnes vyzkoušel, naběhlo normálně i po těch letech, tedy před tím jsem ho rozebral a vyčistil, na baterii na základní desce byla bílá oxidace jako prase :'( ale PC naběhlo, RAM test ukázal 8MB, grafika nějaká Trident, ale dál to neběží protože nemám klávesnici :/

Neny
pařan se srdcem a duší již od počátku 90. let…

No permission to create posts
Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
7 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2158

Sany: 1498

MilasPce: 1494

Neny: 1136

Powerack: 962

Logout: 933

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 669

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1391

Příspěvky: 23709

Nejnovější uživatelé:

BuziBob, Anne Tyler, NEILik, fmatejic, SLOVACKOVA VERY, klouda, Rocky, Jiří Hefler, vychu, TomMiga, Sp., Jooe, stepansvach, MrMichal

Administrátoři: Sledge: 5629

Podpořit finančním příspěvkem »

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 228x189x2mm, VALHALLARetro podložka pod myš, kvalita B, různé motivy - 228x189x2mm, VALHALLA 99 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle