Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit sesp_Registration Registrovat
RSS sp_TopicIcon
Stavba RETRO PC : 286 / 386 / 486 / Pentium
16/12/2018 - 11:46
MilasPce
Pardubice

Nemáte někdo utilitu na detekci IDE disku Cylinder-Head-Sector pro MSDOS ? Mám starej MB a neumí autodetekci. Nemohu na to na webu narazit.

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

18/12/2018 - 11:53

Měl bys název? Většinou to řeším tak, že disk vrazím do PC, co autodetekci má. Ale hodilo by se něco praktičtějšího :)

19/12/2018 - 22:39
LubikCZ

MilasPce napsal(a)
PS: už jsem to našel

Nemáte někdo utilitu na detekci IDE disku Cylinder-Head-Sector pro MSDOS ? Mám starej MB a neumí autodetekci. Nemohu na to na webu narazit.  

Co GSETUP?

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

20/12/2018 - 00:12
MilasPce
Pardubice

Praxe znamená, že vše funguje, ale nevíme proč. Teorie znamená, že vše víme, ale nic nefunguje.

Někdy je teorie spojena s praxí. Znamená to, že nic nefunguje a nikdo neví proč ...

07/01/2019 - 08:50
MilasPce
Pardubice

VOGONS Vintage Driver Library

Ovladače old PC.

Asi to někteří používáte, ale třeba se to bude pro někoho hodit, tak pro připomínku.

06/10/2019 - 16:58
Olomouc

kotyz napsal(a)
Co se sakra stalo s těma obrázkama? Při psaní tam normálně byly vidět a teď nejsou. Nejde to smazat nebo upravit?

Tak s pomocí sledgovou je to opraveno. Snad už definitivně.  

Stále nemůžu obrázky otevřít. 

Turbo bylo původně u XT, zvyšovalo rychlost procesoru. Odvozeně jej měly i novější 286, snad i 386-ky. U 486 jsem to již neviděl. Byly na to piny na desce. Praktické použití snad pro zpomalení na "starší" hry.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 67

Právě online: Srandista
9 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2061

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 835

Logout: 688

Clous: 638

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 405

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1037

Nejnovější uživatelé:

OnlySoft, tommel, JIVA, Rocys, zetora, wylda, BobocoCZ, okband, Popy, pov, verticalbytes, Mircea Ion, Jpx72, OlegBoums, Brettnok

Administrátoři: Sledge: 4076