RSS

Stavba RETRO PC : 286 / 386 / 486 / Pentium

18/10/2020 - 16:41
RetroPhill

Je to staré PC, retro bych ještě neřekl, zvlášť LGA 775, když beru za retro 20+ let staré stroje. Ale chce to na retro hry použít, to je hlavní a když to poslouží, proč ne? Lepší, než to rozemlít v recyklačce. A ano, pokud nevychcípáme na koronavirus nebo Kimovi, Voloďovi, Donaldu nebo Si-Tin Pchingovi neujede prst na tlačítku a nezačne to kolem nás bouchat, jednou i to P4 retro bude!:)

18/10/2020 - 16:59
Dolní Dunajovice

Jasně souhlasím :-)

On to ale pokryje zvukovými kartami, jako Roland LAPC až po ty poslední, jako třeba Yamaha SW-60XG. To bych právě chtěl vidět, jako to všechno pospojuje a dá do nějakého funkčního stavu :-) Už je to několik let, co si o tom píšeme, posílá mi takové předběžné fotky a zatím to vypadá zajímavě. Věřím, že na konci bude ultimátní P4 stroj, co pokryje všechny hry a to hlavně tou hudbou.

Já mu ale vždycky říkám, že stačí Roland MT-32 + nějaký dobrý WaveTable a uslyším, co jsem v životě u her neslyšel :-) On je však náročnější.

15/12/2020 - 10:54
Allanar

Ahojte,prosim Vas potreboval by som poradit pri stavbe PC zostavi.

Bude to hracia zostava postavena na Windowse 98SE,Voodoo 3 AGP,Sound Blaster a Pentium II alebo III...

Pri stavbe chcem ale pouzit komponenty ktore sa dali kupit len do toho roku 1999,mate nejake odporucania :-)

PS:ak by ste malii nieco na predaj co sa mi hodi tak mi napiste...

"neviem ci sa vybrat pri vybere komponentov strednou cestou, alebo nazbierat to najlepsie co bolo do toho roku na trhu dostupne"

15/12/2020 - 19:04
RetroPhill

Tady si omrkni, co tak tou dobou bylo na trhu, je to z r.2000, ale tak zhruba odpovídá. Pak se rozhodni podle kapsy a dostupnosti, něco seženeš snadno, něco jen venku na ebay a celkem mastně. Sestavu sis už navrhnul, takže tam není co řešit - mainboard pod PII s i440BX, pod PIII bych volil VIA Apollo Pro133 (694X) - Intel tam měl jen 810(E), takže bez AGP portu a paměti ofiko jen na 100 MHz a BX vyjma výjimek neumělo FSB 133 MHz (jen pár desek ji umělo neoficiálně, ale netuším, jestli uměly korektní děličku nebo byla přetaktována i AGP a PCI).

05/05/2021 - 09:29
Bukus
Horní Újezd 75353

Ahojte, sehnal jsem si 486 DX2/66MHz s VL-BUS, deska 4386-VC-C,grafika Cirrus Logic CL-GD5426 1 MB VRAM, VL-Bus, 32Mb ram (kupoidivu) bohužel v první řadě byl v špatný zdroj, po výměně se pc rozjel, ale baterka je po smrti má někdo odkaz nebo radu jak ji nahradit. Děkuji

05/05/2021 - 10:17
Bukus
Horní Újezd 75353

Už netřab už jsem se dogoooglil.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online: Roman
13 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2089

Sany: 1486

MilasPce: 1294

Neny: 1133

Logout: 896

Powerack: 861

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 506

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1211

Nejnovější uživatelé:

Roman90, Petju von Strom, Appu, Mizu, Hanickaaa5, KlainnCZ, Wirtual, Dr.Watson, Iqtyq, Mira 7474, Roman, Limbo, Flashback, historik Archa, argus

Administrátoři: Sledge: 5158

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »