Avatar

Zvažte možnost registrace, zatím jste zde jako
HOST

sp_LogInOutPřihlásit se
RSS

Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender

06/05/2020 - 09:17
Avatar

Mé zhodnocení Rexe / komentář z DH:
Rex Nebular je jedna z adventur ve kterých jsem kdysi nedošel moc daleko. O novém hraní jsem začal uvažovat, když jsem procházel hry od Microprose, ale když jsem narazil na High-Voltage na nový projekt Zahrajem bylo jasno. Tři důvody ke hraní jednoho titulu, to už musí být osud. Rex je zjevně inspirovaný Space Questem, který mám ale raději. Přesto jsou prostředí a příběh dobře udělané s dost vtipnými momenty. Jen mi je prostě styl Space Quest bližší. Na kvalitě příběhu a dialogů se jistě podepsala účast legendárního autora z Infocomu - Steva Meretzkyho. Grafika jako celek působí pěkně. Povedené jsou především animace, zbytek je trochu slabší. V pozdějších fázích autoři zbytečně ukazují skvělé animace a cesty autem při průzkumu jsou tak dost zdlouhavé. Zbytečně to prodlužuje a komplikuje už tak náročnou část. Hra využívá jako první engine MADS, který se později objevil u Dragonsphere nebo Return of the Phantom. 
 
Obtížnost je zde zajímavé téma. Na adventuru je celkem překvapivě k dispozici volba ze tří stupňů obtížnosti. Po krátkém vyzkoušení jsem zjistil, že se mění komplikovanost některých hádanek - dobrý nápad. Přítomny naštěstí nejsou žádné akční minihry, které v podobných titulech pouze ruší. Po dohrání jsem si našel rozdíly mezi obtížnostmi a není jich zase tolik. Přesto stojí za to projet hru na nejtěžší, alespoň má více lokací smysl. První část hry má standardní obtížnost, ale v druhé již dost přituhne a především díky rozsahu je dost náročná. Jde ovlivnit i nastavení interface, které doporučuji zapnout do stavu easy. Po najetí myši jsou pak vidět aktivní objekty, bez toho by šlo o zbytečný pixelhunting. Hra je plná humoru, který mi sice sedl méně než v Space Questu, ale má světlé chvilky. Především Machoprose pobavil. Zasazení na planetu žen a její historie je zajímavé, ale bohužel to hra využívá celkem málo. Stejně jako samotný Gender Blender.
 
Po dokončení se v menu hry objeví položka Quotes, která stojí za prozkoumání. Milá odměna. Pochválit musím také GOG - při spuštění hry je nabízen bonusový obsah, který stojí za projití. Různé druhy smrti, popisy lokací nebo možnost poslechnout si jednotlivé skladby soundtracku je fajn bonus. Pozor při spuštění je přehozena možnost 2 a 3. Rex Nebular je slušná adventura, která rozhodně stojí za zahrání, ale do zlatého fondu se nezařadí.

11/05/2020 - 22:05
Avatar

No ty vole, ten Adlib soundtrack je v tomhle případě doopravdy peklo. Hraju na retro stroji, tak mi nezbude než ho přetrpět, ale au! :)

A než se někdo zeptá - emulace MT32 na AWE32 je lepší jen o málo... hergot, tuhle kouzelnou krabičku už bych konečně taky někde sehnat.

29/05/2020 - 20:02
Avatar
Dolní Dunajovice

Toho mám rozehraného, zatím jsem viděl jen tu kočku z pláže :-D

29/05/2020 - 20:41
Avatar

Ale kočka z pláže měla docela solidní animaci, co? :))

Btw. v tomhle případě ti fakt závidim toho Rolanda, FM hudba je trestuhodně nezvládnutá.

31/05/2020 - 20:07
Avatar

Ad hudba - víte, co má podobě úděsný skřeky? Civilizace jednička v intru! Taky MPS Labs / Microprose :)

04/06/2020 - 14:21
Avatar

Tak hotovo!

https://www.high-voltage.cz/2020/dohrano-rex-nebular-and-the-cosmic-gender-bender/

Dalo se to, ale žádná velká pecka to imho neni.

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online: Rootan, iarmanu, bukin
13 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
1 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2136

Sany: 1498

MilasPce: 1385

Neny: 1133

Logout: 929

Powerack: 922

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 590

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1301

Příspěvky: 22449

Nejnovější uživatelé:

Xyron, temporary, Fery, mar, Miveos, Romik, Michal Šára, EMOTEKK, ganoran, martybiggies, NaRCo, Cactusius, drisskay, Thierry

Administrátoři: Sledge: 5436

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-FALLPodtácek ATOM-FALL 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle