RSS

Retro HARDWARE - nové přírůstky a úlovky

18/08/2014 - 09:05
Avatar

Ad monitor - taky jsem kdysi rozebíral a šteloval, ale jak píše Sany, je to trochu o držku :) Třeba můj první monitor byl po stranách spláclý - vlevo i vpravo měl cca 3cm pruh. Bohužel, ani uvnitř nebylo nic, čim by to šlo seštelovat :( Můj druhý, tehdy fungl nový, monitor mě štval znatelným nakloněním obrazu a prodejce se mnou tehdy vyjebal a reklamaci odmítl uznat (dneska bych se nedal, ale už je to holt spoustu let zpět) - tak jsem se rozhodl, že mrknu dovnitř. No nakonec to skončilo tak, že jsem šáhl, kam sem neměl, resp. šroubovák zajel tam, kam neměl, z monitoru se po zapnutí začoudilo a bum, celý obraz dofialova. Samozřejmě jsem hrál blbého a kupodivu na tohle už mi reklamaci uznali :))

Btw. sehnat v okolí vysloužilého opraváře klasických TV by asi neměl být problém...

Ad stlačený vzduch - šikovná věc, ale bacha. Coby hnací médium je tam nějaká rychle se odpařující kapalina, která má v určitých úhlech naklonění nádobky tendenci unikat spolu se vzduchem. Při profukování (vypnuté) elektroniky to asi nemusí vadit, ale když tím někdo čistí snímač na zrcadlovce... ehm...

18/08/2014 - 20:06
Avatar
Springy

Tak! A tímto,  jak doufám,  končí mé PC pachtění. V bedně by podle fotky měla být deska Intel Atlantis, nebo Endeavor. Doufám, že rozhozený obraz bude zapříčiněn grafárnou a ne tou deskou. A já bych si tak zkompletoval svoji Pentium/Intel sbírku a pak už si jen hrál.

18/08/2014 - 22:52
Avatar
Sany

Jo, mohla by tam bejt, i se zvukovým modulkem pod datovými kabely :) A jako bonus fakt pěkná AT case !

19/08/2014 - 11:57
Avatar
Springy

Jo jo, divil jsem se že je zvukovka tak vysoko, kde už neni žádný pci slot. Nu což uvidí se :).

24/08/2014 - 22:59
Avatar
Springy

Springy napsal(a)
Tak! A tímto,  jak doufám,  končí mé PC pachtění. V bedně by podle fotky měla být deska Intel Atlantis, nebo Endeavor. Doufám, že rozhozený obraz bude zapříčiněn grafárnou a ne tou deskou. A já bych si tak zkompletoval svoji Pentium/Intel sbírku a pak už si jen hrál.

Tak je to pěkný Endeavor s Vibrou 16S. Celý systém je takový nemocný, ale deska, podle toho jak šlapala v jiném PC je naštěstí v pohodě. Takže hurá. Case je moc pěkný a má i displej. Jestli se mi na něm povede nastavit 60ka, tak do něj vrazím Pentium 60 v  Batmanově odplatě :).

24/08/2014 - 23:06
Avatar
Sany

Tak to by téhle skříni určitě slušelo :)  Problém s tím deformovaným obrazem (v popisu aukce), možná starý zdroj s vyschlými capy ?

24/08/2014 - 23:41
Avatar
Springy

Je to možné a děkuju za tip! Já s původní grafárnou nedostal obraz žádný,  tak jsem zkusil svoji ATInu a nějakou Ali a ve všech 4 PCI slotech ukazovaly dobře. Ještě musím tu  původní grafárnu vyzkoušet na jiné desce.

25/08/2014 - 19:13
Avatar
Dolní Dunajovice

Ahoj, sem tu novej :) Trochu sem si to tady procital. Kdysi se mne taky zastesklo po starym retro PC. Pri hledani sem se dopracoval k PC XT, 286, 386, 486, Amd5x86, nejaky P1, k tomu i nejaky 8bity a dost notebooku. Stal se z toho trochu konicek. Zjistil sem, ze jak si skladam ty stary pocitace, ze vlastne skladam to co sem kdysi mel. Pozdeji sem zjistil, ze hrani na 286 + me oblibene hry, je super pocit, ale zitra si chci zahrat neco narocnejsiho, na to uz mne 286 stacit nebude :) a tak to slo az k Pentium 1. No a Pentium 1 uz mne neprislo jako velky retro PC :) a ze vetsina starych her pod MS-dos tam taky funguje. Nasledoval boot manazer pro MS-dos + Win95. Pro snadnejsi pristup sem si chtel rozchodit USB, neuspesne. Nasledovalo nekolik desek na Pentium1 i 2, zadna ale nemela na desce externi vyvod pro usb, kam bych usb ze predu bedny mohl strkat, kdyz uz je na bedne mam. Zezadu nemam zadny pristup, PC je zasunute. Nakonec sem vyzkousel socket 370 + Celeron 400Mhz a 128MB RAM. Tam sem pod Win95 usb rozchodil a mam je i zepredu :D Potom sem do bedny nastrkal: FDD 5.25, FDD 3.5, DVD RW, CDROM na 6CD, Voodoo 3 + klasika Voodoo1, SB AWE32+8MB. Takze mne nakonec z toho vseho vzeslo, nikoliv retro PC na hrani her, ale PC na hrani retro her. Na prvni 286tce sem sice mel zvukovku, ale synteza byla jen FM, pozdeji SB AWE 32, to uz bylo lepsi. Rikal sem si, nove hry uz davno nehraju, zustaly mne uz jen ty stary, tak aspon at vetsina zni, jak tvurci zamysleli a poridil sem si Roland SC-55 + Roland MT-32. Hodne to k zazitku prida, uz tak k uzasnym hram.

25/08/2014 - 20:29
Avatar
Sany

Clous : a o tom to přesně je ^^ Taky jsem si v určitém životním bodě (kdy jsem skoro všechen hw bohužel už vyházel nebo rozdal) uvědomil, že mi všechny ty staré dobré dobové mašiny zkrátka a dobře chybí. A ač si člověk může dnes v emulátorech pustit skoro všechno, tak to prostě není ten pocit, když přes sebou nemáš tu hučící a svítící mašinu s původním tepajícím srdcem z křemíku. Tak jsem podobně jako ty začal budovat základ malé sbírky a postupně se zas s nimi navracet do let, kdy tyhle mašiny zářily novotou a cenovkami, nad kterými by se každý dnes vyvrátil. Takže dobře že ses přidal sem na palubu high-voltage, zdejší banda má pro tyto věci nadmíru pochopení :)

Ovšem Roland SC-55 + Roland MT-32, to musí být paráda ! Už jsem po MT-32 také letos jen tak orientačně pokukoval, ale v CZ kotlině kde nic tu nic. Nemáš tip na nějaký zdejší zdroj, kde by se daly sehnat ?

A jinak když budeš mít čas a chuť, určitě nám sem něco z tvé sbírky můžeš nafotit - moc rádi se mrkneme. Existuje tady místní fandovská komunita strojů XT a pak také rodinky IBM PS/2, ale samozřejmě rádi mrkneme i na jakýkoliv jiný zajímavý retro komp.

25/08/2014 - 21:05
Avatar
Springy

Aha, takže Clous je ten nový přírůstek! :D Tedy vítej a jak psal Sany, určitě se o své mašinky vizuálně poděl s ostatními! Mně se tu starý PC hw začal kupit až po tom, co jsem se přihlásil sem. Naštěstí já svou PC kariéru začal až s Pentiem, jinak bych se už doma ani neotočil :).

25/08/2014 - 21:15
Avatar
Dolní Dunajovice

No ja tu hledal nejaky fotografie, ale zadny sem nenasel, navede me tam nekdo pls?? Chtel sem se pokochat. Ja zacal na Didaktiku M, pozdeji sem k tomu mel i D40. Didaktika i disketovku mam. Toho sem mel 1990-93 a v 93 sem si poridil svoji prvni 286ku a potom to frcelo :)

25/08/2014 - 22:12
Avatar
LubikCZ

Clous napsal(a)
No ja tu hledal nejaky fotografie, ale zadny sem nenasel, navede me tam nekdo pls?? Chtel sem se pokochat. Ja zacal na Didaktiku M, pozdeji sem k tomu mel i D40. Didaktika i disketovku mam. Toho sem mel 1990-93 a v 93 sem si poridil svoji prvni 286ku a potom to frcelo :)

Ahoj, vítej mezi námi stejně postiženými ;) Co se týče těch fotografií, tak kluci měli na mysli tvoje mašiny na tvých fotkách. Takže se dej do focení a pak to všechno naházej sem :)

Každý počítač je hloupý nebo chytrý pouze tak, jako jeho majitel.

25/08/2014 - 22:17
Avatar
Springy

Přesně tak. Když ale budeš jednotlivá témata procházet, sem tam nějakou fotku, nebo odkaz na uložiště najdeš. To kdyby ses chtěl mrknout, jak na tom jsouzrovna ostatní. :).

26/08/2014 - 09:38
Avatar
Springy

Clous napsal Ahoj, sem tu novej :) Trochu sem si to tady procital. Kdysi se mne taky zastesklo po starym retro PC. Pri hledani sem se dopracoval k PC XT, 286, 386, 486, Amd5x86, nejaky P1, k tomu i nejaky 8bity a dost notebooku. Stal se z toho trochu konicek. Zjistil sem, ze jak si skladam ty stary pocitace, ze vlastne skladam to co sem kdysi mel. Pozdeji sem zjistil, ze hrani na 286 + me oblibene hry, je super pocit, ale zitra si chci zahrat neco narocnejsiho, na to uz mne 286 stacit nebude :) a tak to slo az k Pentium 1. No a Pentium 1 uz mne neprislo jako velky retro PC :) a ze vetsina starych her pod MS-dos tam taky funguje. Nasledoval boot manazer pro MS-dos + Win95. Pro snadnejsi pristup sem si chtel rozchodit USB, neuspesne. Nasledovalo nekolik desek na Pentium1 i 2, zadna ale nemela na desce externi vyvod pro usb, kam bych usb ze predu bedny mohl strkat, kdyz uz je na bedne mam. Zezadu nemam zadny pristup, PC je zasunute. Nakonec sem vyzkousel socket 370 + Celeron 400Mhz a 128MB RAM. Tam sem pod Win95 usb rozchodil a mam je i zepredu :D Potom sem do bedny nastrkal: FDD 5.25, FDD 3.5, DVD RW, CDROM na 6CD, Voodoo 3 + klasika Voodoo1, SB AWE32+8MB. Takze mne nakonec z toho vseho vzeslo, nikoliv retro PC na hrani her, ale PC na hrani retro her. Na prvni 286tce sem sice mel zvukovku, ale synteza byla jen FM, pozdeji SB AWE 32, to uz bylo lepsi. Rikal sem si, nove hry uz davno nehraju, zustaly mne uz jen ty stary, tak aspon at vetsina zni, jak tvurci zamysleli a poridil sem si Roland SC-55 + Roland MT-32. Hodne to k zazitku prida, uz tak k uzasnym hram.

Tak co jsem viděl na youtube, tak těch notebooků tam máš přehršel :D. Který z nich máš nejradši?

26/08/2014 - 16:21
Avatar
Dolní Dunajovice

No notebooku mam asi 150ks mozna vic :) Zadny oblibeny nemam, ale jeden sem chvilku pouzival na stary hry, ktere sem hral primo v dosu a vybral sem si ho proto, protoze ma na zvukovce 2MB ROM Wavetable :)

Jinak Roland MT-32 sem koupil na http://www.midi.cz je to dobrej kousek, je to uplne ten prvni. Ma i orginal manual a krabici. Dneska zkusim hodit nejaky foto na forum s tim Sanyo XT. 

26/08/2014 - 16:47
Avatar
Sany

150 kousků opravdu respekt - to musí být nádherná sbírka ! Zaměřuješ se na výhradně na PC noťasy, nebo tam máš třeba i Apple, IBM PowerPC a podobné vychytávky ? A jak dlouho už je pro zajímavost sbíráš ?

Midi.cz občas také už sleduji, ale zatím bez úspěchu - ale jak je vidět, budu v tom pokračovat, sem tam se tam asi něco může objevit :)

Ad Sanyo XT - ok a už se večer  těším na to video (zatím nemám možnost si ho pustit se zvukem).

26/08/2014 - 18:59
Avatar
Springy

A co je to konkrétně za notebook s tou super zvukovkou?

Jinak tady jsou všichni moji Intel milášci :).

26/08/2014 - 20:24
Avatar
Dolní Dunajovice

Hezke, ja mel dokonce funkcni dualdesku s 2x CPU Intel PRO, ale prodal sem ji. 

 

Notebook se jmenuje Gericom Overdose XXL 7200T ja ho mam tu: http://www.clous.slunce.cz/notebooky/054-Gericom%207200T.php?d=0

Je to takovej mamlas tlustej, ale ma kde jakou pripojku i dokonce MIDI port :) pro Roland MT-32 jako delany :)

27/08/2014 - 18:06
Avatar
Dolní Dunajovice
27/08/2014 - 22:48
Avatar
Sany

To jsou fajnový desky, obzvlášť ta spodní s modrou Overdrive paticí - velmi stylové ! Mám doma jeden starší DEC PC s podobnou modrou paticí, ale je to jinak dost neobvyklé řešení - klasika byly ty bílé sockety, i na pozdějších 5x86 deskách.

Btw jedna technická - přijde mi, že právě tato deska začíná kolem baterky nějak nezdravě zelenat ? Soudek by asi bylo dobré preventivně odskřípnout a desku ošetřit, jinak ti ji ten zelený slizák časem sežere :)

Časové pásmo: Europe/Prague

Nejvíce uživatelů online: 351

Právě online:
11 Host(é)

Právě prohlíží tuto stránku:
2 Host(é)

Nejaktivnejší uživatelé:

LubikCZ: 2070

Sany: 1486

Neny: 1133

MilasPce: 1049

Logout: 792

Clous: 741

Statistiky uživatelů:

Hosté: 14

Členové: 443

Moderátoři: 0

Administrátoři: 1

Statistiky fóra:

Skupiny: 5

Fóra: 24

Témata: 1106

Příspěvky: 18505

Nejnovější uživatelé:

laserdance, šmoula, JohnyCZ, PetrT, WizardSWidlema, jezevec_lesni, jvempire, pavelm, Uryens, Michal Gürtler, Sebasty, Javitaxi, zdenek023, Visomat, Ronoath

Administrátoři: Sledge: 4625

SINTECH-SHOP.CZ