Bludgeons & Krakens, zkuste indie RPG zcela zdarma

Ani nevím, co mě to popadlo, ale ponořil jsem se do bezedné studnice kvalitní nezávislé herní produkce, kterou je itch.io, a vyšmátral docela slušné 2D rogue-like RPGčko Bludgeons & Krakens.

Bludgeons & Krakens, zkuste indie RPG zcela zdarma

Jde o shora viděné tahové RPG inspirované klasickými Ultimami, ne nepodobné shareware klasice Castle of the Winds a s jednoduchou hratelností Diabla. Herní náplň je postavena na masakru hord nepřátel, lootování jejich mrtvol a na plnění jednoduchý questů z kategorie "jdi a zab". První zkušenostní level je trochu křeč, asi párkrát zhynete, jak se ale přehoupnete do dvojky, začne hra příjemně odsýpat.

Grafika je řádné retro, stejně jako hudba, která je evidentně vytvořená v trackeru a s archivními samply. Trochu obtěžuje malý inventář, nezlobil bych se za nějaký ten bezedný batoh, zvlášť s přihlédnutím k faktu, že léčivé vodičky se nekupí, tedy jeden flakónek zabírá stejně místa, jako celá zbroj. Body k dobru naopak přidávám za intuitivní ovládání kompletně z klávesnice, myši netřeba.

Bludgeons & Krakens, zkuste indie RPG zcela zdarma

Bludgeons & Krakens není novinka, hra vyšla v roce 2016, a jak už to tak bývá, zapadla mezi miliónem dalších indie kousků. Dokážu si ovšem představit i horší způsoby trávení volného víkendu, než putování po zemi Abraxas, která jest sužována válkami, zmarem, invazí démonů a všeobjímajícím splínem. Loot je mnohý, svět je velký a otevřený, zkušenosti bezedné, tedy chopte se zbraní a směle do toho!

Bludgeons & Krakens, zkuste indie RPG zcela zdarma

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ