Moonring zdarma na Steamu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na Steamu se objevilo pozoruhodné retro RPG jménem Moonring, jehož autorem je Dene Carter, který pracoval např. hrách jako Fable (PC), Dungeon Keeper (PC) či Druid (ZX Spectrum).

Moonring zdarma na Steamu

Moonring svým minimalistickým pojetím, tahovým zpracováním a pohybem po dlaždicích odkazuje na klasické Ultimy, ovšem zároveň se drží pravidel moderního herního designu. Jinými slovy "jako" stará hra, ale ve stravitelném provedení a přívětivém pohodlí.

Rozlehlá nadzemní část otevřeného světa je poskládána ručně, tedy neměnná, nebezpečná podzemí jsou ale v nejlepší tradici roguelike her vygenerována pokaždé, když je opustíte, popř. v nich umřete. Pokud to dobře chápu, jsou dungeony generovány procedurálně a coby seed je použito jméno vaší postavy, takže herní zážitek by měl být pokaždé jedinečný... pokud tedy nemáte ve zvyku pojmenovávat všechny své postavy SexBeastKillerNoMercy, nebo tak něco ;)

Moonring zdarma na Steamu

Ve světě Moonringu na váš čeká více jak stovka různých typů nepřátel, od základních zoufalců po mocné bosse. Těšit se můžete i na plavu po moři a souboje loď na loď. Použít můžete více než 35 "darů z nebes", tedy unikátních superschopností. K poslechu a tanci vám zahraje padesátka modů vytvořených v klasických trackerech. A to vše ve stylově archaickém audiovizuálním zpracování. A navíc zcela zdarma! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle