Chip’s Challenge 1 zdarma na Steamu

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Tohle není úplně zásadní úspora, hlavolamka Chip's Challenge 1 se na Steamu běžně prodávala za cca dva dolary, a v různých slevách byla k mání dokonce ještě levněji, ale každá hra zdarma se počítá :) A to i taková, která je tu s námi drahně let. Původně totiž hra Chip's Challenge vyšla roku 1989 na konzoli Atari Lynx a posléze byla portována i na další platformy, jako např. DOS, Windows 3.11, Amstrad CPC, Amiga atd.

Chip’s Challenge 1 zdarma na Steamu

V roce 2015 byla hra znovuvydána prostřednictvím Steamu společně s plnotučným pokračováním a nedávno vyšel dokonce duchovní nástupce Chuck's Challenge 3D 2020 od téhož autora. A právě první díl je nyní dostupný zcela zdarma a vypadá to, že navždy, patrně jako sympatické promo pro další díly.

O co ve hře jde? O hádanky. V roli nerda / geeka jménem Chip se snažíte navigovat ve shora viděných úrovních s pohybem po dlaždicích. Vyhýbáte se pastem, sbíráte předměty, posouváte překážky a tak dále. Na rozlousknutí čeká výživných 144 úrovní. A to v grafice, která je skutečně nemilosrdně retro, protože je prostě stará, nečekejte tedy ono moderní konejšivé pseudoretro indie titulů :) Projel jsem si první tři levely a je to dobré!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle