Nabrušte HROT a vyrazte bránit socialistickou vlast!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Vývojář Spytihněv, který má mimo jiné na triku středověkou adventurní pecku Legie, útočí na vaše smysly s další oslavou low-poly grafického minimalismu, retro FPS akcí HROT. Ta je zasazena do socialistického Československa druhé půlky osmdesátých let (konkrétně 1986).

S pistolí vzor 52 a nefunkční plynovou maskou začínáte v bunkru civilní obrany pod stanicí metra Kosmonautů (dnes Háje). Úkol je jasný: bránit vzkvétající socialistickou vlast před podivnými vetřelci, kterými jsou pomatenci v pláštěnkách, zabijáci ve skafandrech, samostatně útočící psi, koně a kozy. Smrt zmutovaným imperialistickým narušitelům! Ať se vzali, kde se vzali! (Hint: 1986? Completely normal phenomenon!)

Nabrušte HROT a vyrazte bránit socialistickou vlast!

Neklidné polygony, jednoduché modely, hrubé textury bez filtrování, omezená barevná paleta skládající se převážně z odstínu hnědé - grafika evokuje legendární Quake, nicméně engine je původní a napsaný v Pascalu (Pascalu?!). Hratelnost staví na klasických svižných střílečkách devadesátých let, nechybí bohatý arsenál zbraní obsahující kromě brokovnice např. i srp a kladivo. Zcela zásadním prvkem jsou splachující záchody a zničitelné žárovky ;) Úrovně jsou inspirované skutečnými lokacemi, vše je samozřejmě prohnané filtrem socialismu v posledním tažení, tedy hnusné, šedé a duševní pohodě odporující.

Nabrušte HROT a vyrazte bránit socialistickou vlast!

HROT má v tuto chvíli založenou stránku na Steamu, termín vydání je stanoven na "brzy". Nevím jak vy, ale já už se nedočkavostí úplně třesu, protože to vypadá prostě famózně.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

 • | Štítky:  

Komentáře k:
"Nabrušte HROT a vyrazte bránit socialistickou vlast!"

 • RetroPhill napsal:

  Kristepane – doufám, že to neuvidí Milouš…

  • Sledge (admin) napsal:

   Milouš the Immortal? No co, třeba by nám k tomu něco pěkného řekl. To mu vždycky šlo, pěkně říkat… A další ne 600, milión, dva milióny berou! Vývojáři a jiní, každý rok!

 • RetroPhill napsal:

  :D
  Třeba tendleten Sledge, soudruzi. Já proti němu nic nemám, von je to milej kluk, ale von má ten web. Hávé web. A von tam píše vo těch hrách. A choděj mu tam lidi, to sou mladý lidi, soudruzi! A my tu stojíme jak kůl v plotě – nám sem nikdo nechodí… Ani starý už.

 • lasice napsal:

  hele to vypadá dobře a jestli to vyjde, chci krabici… :D a ty komunistycký pohlaváři z dob nedávno minulých by tam mohli být jako bossáci, třeba Milouš by zrovna házel ty bojlery(výbušný) :D

 • RetroPhill napsal:

  Chci tam pionýry z akcí „O partyzánský samopal“ (můžou házet ty gumový granáty a střílet ze Slávií), dědky z vrátnic s páskou Závodní stráž na rukávu a pouzdrem od čezety na prdeli (pravda, v nejlepším případě by si s ní ustřelili palec u nohy), ozbrojené pěsti dělnické třídy aka šedý mor (lhostejno, zda v maskáčích nebo slavnostní modrošedé) a armoured pendrekáře z Václaváku aka Pohotovostní pluky.
  Jako bossy samosebou Milda, Gustek, Lojzík a může být i Maruška K.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle