Připomenutí: soutěž ve tvorbě hry pro DOS

1701.cz - retrogaming merch

Jen připomínám, že soutěž ve tvorbě hry pro DOS stále běží, a stále máte mraky času stvořit něco hodnotného! :) Ukazuje-li mi to tady na kalkulačce správně, tak do deadlajny zbývá téměř 60 dní, za tu dobu bych nějakou tu raketku-vs-emzáci nejspíš splácal i já.

Připomenutí: soutěž ve tvorbě hry pro DOS

Nezapomeňte, že pro vývoj můžete použít jazyky rozličné a nečekané, konkrétně narážím na DOjS, tedy Javascript + canvas. Cesta ke tvorbě hry pro DOS se tak otevírá i programátorům webovým. Dále je tu třeba framework LÖVE DOS, kde zužitkujete znalosti jazyka Lua, či Rust DOS, pomocí kterého lze vyčarovat DOSový program napsaný v jazyce Rust.

Stále jsou tu ovšem i léty osvědčené klasiky jako Basic, Pascal či C, které mají tu výhodu, že nějaké výchozí herní tvary použitelné jako základ vlastního projektu vygooglíte velmi snadno ;) No a neprogramátoři mohou sáhnout po vyšších nástrojích, jako je např. AGS 2.3.1, poslední to DOSová verze známého enginu pro tvorbu adventur.

Tvořte!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle