Rádi BLOOD? Zkuste CULTIC!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Sypou se na nás ty střílečky v klasickém střihu skutečně hustě. Máte-li chuť na devadesátkovou FPS řežbu, která zcela nepokrytě čerpá krvavé kýble inspirace z legendy BLOOD, zkuste novinku CULTIC.

Rádi BLOOD? Zkuste CULTIC!

Na první pohled by se mohlo zdát, že CULTIC šlape na starém BUILDu, ale není tomu tak, hru pohání Unity, nicméně vizuální stránka je podřízena hrubým pixelům, omezeným barevným paletám, 2D sprajtům a voxelovým dekoracím. Ptáte-li se mne, možná je to "jako retro" tlačené až příliš na sílu, všudypřítomný dithering je po chvíli spíše otravný. Ale každému dle jeho chutí a naštěstí se to dá vypnout.

Rádi BLOOD? Zkuste CULTIC!

Po stránce herní je to ovšem BUILDovka jak vyšitá, i když s příměsí moderní fyziky a dalších výhod současných enginů, jako jsou světelné efekty a sice maskované, ale plně 3D prostředí.

Podobně jako v BLOODovi, i v CULTICu na samém startu povstanete z hrobu, tentokrát masového, a vydáte se vstříc nekonečným hordám šílených kultistů. Familiární je i arzenál, dojde nejen na obvyklé palné zbraně, tzn. pistole, kulomety či brokovnice o různém počtu hlavní, ale také na dynamit a zápalné lahve.

Rádi BLOOD? Zkuste CULTIC!

Hra od týmu Jasozz Games vyšla pod hlavičkou 3D Realms a prodává se za příjemných 10 eur. A co je nejlepší, nabízí i ochutnávku v podobě plně hratelného dema. Varování - vypadá to sice jako BLOOD, ale na 486ce to nerozběhnete, na mé i5ce 3570 a GTX750Ti jsem s výchozím nastavením na plynulých 60 fps nedosáhl.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak RABBIT'S FOOTPlacka / odznak RABBIT'S FOOT 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle