The War of the Solstice, 3D předělávka Lords of Midnight

1701.cz - retrogaming merch

Elite a Lords of Midnight. Odpověď na otázku: "Které hry mě na osmibitech fascinují nejvíce?". Považte, hry s rozlehlým otevřeným světem, které se vejdou do 48 kB RAM skromného ZX Spectra! Fascinující, neuvěřitelné. A legendární, odkaz obou titulů je stále živý, ve vesmíru si můžete zalítat v Elite Dangerous, a na zmrzlých pláních Půlnočních zemí se můžete proběhnout např. v drobně vylepšené verzi, která je k mání zdarma na GOG.

Nebo se můžete mrknout na zoubek fanouškovské 3D předělávce The War of the Solstice. Projekt napsaný v Unity přebral mechaniky původní hry a navlékl je do moderního 3D kabátku. Tak moderního, že mi na mé obstarožní PC skládačce běží dost zoufale ;) Ale běží! A vypadá docela k světu, pokud tedy nejste z těch, kterým převedení oblíbeného titulu z 2D do 3D přijde jako hereze ;) A pokud se snad 3D grafiky v pohybu děsíte a potřebujete se nejprve osmělit, popř. máte opravdu nevýkonný stroj, je tu speciální statický mód, který scénu vyrenderuje předem, a dále už na ní nehne ani pixelem.

The War of the Solstice je dostupná zcela zdarma, nicméně příspěvky jsou vítány, při vývoji autoři použili řadu placených materiálů. K dispozici je verze pro Windows a pro MacOS.

Tedy vzhůru na cesty a do boje, Doomdarkova síle roste každým dnem!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle