TIP k zahrání – demo Swordhaven: Iron Conspiracy

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ani na vteřinu nepochybuji, že se zde, skryti ve stínech, plíží mágové vyšších úrovní, připraveni seslat smrtící ohnivé kouzlo, a v patách jsou jim jak hrdinní válečníci v blyštivých zbrojích, tak potměšilí zlodějíčci, vždy připraveni vrhnout ze skryté kuše laškovně otrávenou šipku. Prostě taková ta klasická banda dle střihu Dungeons & Dragons. Čtenářstvo tohoto druhu by mohlo zaujmout připravované RPGčko Swordhaven: Iron Conspiracy, jehož demo je aktuálně dostupné na Steamu a na GOG.

Swordhaven: Iron Conspiracy bloudí ve stejných hvozdech, luzích a hájích, jako klasiky běžící na enginu Infinity, tedy například Baldur’s Gate a Icewind Dale. Ti z vás, kteří se při vyslovení těchto názvů potěšením tetelí, by rozhodně neměli se stažením dema otálet, hra se jim pravděpodobně trefí přímo na komoru, šípem vystřeleným z luku, který přidává +1 k hratelnosti a +3 k nostalgii. Hra skutečně jako by vypadla ze stejného měšce jako baldury, však pohleďte na obrázky.

V roli osamoceného dobrodruha se vydáte do sotva objevené země Nova Drakonia, kde vás čekají dlouhé hodiny průzkumu fantasy světa, který je až po okraj naplněn nástrahami, zajímavostmi, nelineárními questy a ukecanými NPCčky. Skryté chrámy, tiché osady, ohavné krypty, bizarní dungeony, magické fenomény... to vše se zkušenostním systémem bez předem definovaných povolání.

Stejně jako v pravzorech, i v Swordhaven: Iron Conspiracy si můžete bojový systém přiohnout k obrazu svému, tedy vrhnout dýku kamkoli na úsečce ohraničené body "tahová rozvaha" a "real-time masakr motorovou halapartnou". Audiovizuální zpracování zjevně balancuje na ostří retra a současnosti, a výsledek je dle mého názoru velmi zdařilý.

Potěší nízké hardwarové nároky, coby minimum jsou uvedeny procesory Intel Core 2 Duo / AMD Phenom II, k nim 4GB RAM a grafická karta na úrovni GTX 660 / Radeon HD 6670.

Mimochodem - není bez zajímavosti, že hra prošla úspěšnou kickstarterovou kampaní, která neměla posloužit k zafinancování celého vývoje, ale jen jako zdroj financí k přidání dalších funkcí. Autoři se dušují, že hra by vyšla tak jako tak, i bez kampaně úspěšné. Věřit se jim dá, za hrou totiž stojí indie vývojářské studio AtomTeam Games (Litva), které se před nedávnem blýsklo slušným postapo kouskem ATOM RPG.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle