Trailer na novou filmovou Dune

Omlouvám se za filmové okénko, ale myslím, že díky pramáti real-time strategií Dune 2 a povednému adventurně-strategickému hybridu Dune má svět vybájený Frankem Herbertem v srdcích hráčů speciální místo :)

Lynchova filmová adaptace Duny z roku 1984 byla přijata rozporuplně, osobně na ní ale nedám dopustit. Zvlášť její fanouškovský tříhodinový sestřih Dune: The Alternative Edition Redux stojí za shlédnutí. Nyní je ovšem v přípravě adaptace nová, která se sice obešla bez naolejovaného Stinga a mokvavých boláků barona Vladimira Harkonenna, ale jinak vypadá k světu. Jak to nakonec dopadne netuším, ale trailer mě nenaštval, takže zatím dobré. Režisér Denis Villeneuve není v žánru sci-fi nováčkem, má na triku znamenité kousky Blade Runner 2049 a Arrival. Atraktivně vypadá i obsazení - Paul Atreid je sice cucák, který mi trochu evokuje Bena "hele jak jsem temný a rozpolcený" Sola ze Star Wars, ale jinak jsou tu velká jména, jako Josh Brolin, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason "Ronon Dex" Momoa či Dave Bautista.

Tak držím palce a těším se :)

Trailer na novou filmovou Dune

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Trailer na novou filmovou Dune"

 • Srandista napsal:

  Wat, preco tam hraje cover od Floydov? :O

  • Milan napsal:

   Pretože soundtrack k pôvodnému filmu od Jodorwskeho mali robiť práve Floydi. Takže keď som počul tento song v traileri, absolútne ma to odrovnalo ☺️

   • Srandista napsal:

    Ja ako na Floydov a duplom Dark Side of the Moon samozrejme nedam dopustit, ale fakt by som tam hudbu od “nich” (predsa len, bol to cover) necakal. Ale tak ja som Dunou nepolibeny a nevzdelany, takze tieto nuancie mi holt unikaju :)

 • lasice napsal:

  nemám z toho dobrej pocit

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »