TuiCss, GUI webových aplikací v DOSovém stylu

Navrhujete-li rozsáhlejší webové aplikace a internetové stránky, bezpochyby často sáhnete po existujících knihovnách a frameworcích. Sám se tomu snažím spíše bránit a píšu si vše na míru, výsledkem čehož je spousta zbytečně promarněného času a kód sice datově střídmější, ovšem nevalné kvality, ale to by bylo na jinou debatu :)

TuiCss, GUI webových aplikací v DOSovém stylu

Díky knihovně TuiCss můžete nyní navrhovat svá webová díla tak, aby vypadala jako z časů MS-DOSu / Turbo Vision. A to je naprosto v pořádku, protože v tomto bodě bylo dosaženo dokonalosti, nic přehlednější a použitelnějšího nevymyslíte ani po několika letech UX / UI kurzů od rozličných prodavačů webové horké vody.

A než se někdo optá - ne, na doshaven.eu jsem knihovnu nepoužil, to je čistě mé dílo. Ale psát ten web dneska, bezpochyby po TuiCSS sáhnu. Dokonce to není ani moc velké, minifikované CSS a JS soubory zaberou cca 35 kB. O dalších 150 kB si řekne font, ale to stále není nic, nad čím byste v době olbřímích javascriptových knihoven se stovkami závislostí kroutili hlavou.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 1246 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle