Vyšla Age of Empires III: Definitive Edition

Sekaj to jak Baťa cvičky! Remastery Age of Empires: Definitive Edition a Age of Empires II: Definitive Edition už jsou nějakou dobu venku, nyní přišla řada i na díl třetí, tedy Age of Empires III: Definitive Edition.

Vyšla Age of Empires III: Definitive Edition

I v případě trojky následují vývojáři osvědčený recept, tedy přeleštění audiovizuální stránky a ponechání původní hratelnosti, s nějakým tím vylepšovacím ždibíkem navíc. AoE3DE podporuje vysoká rozlišení, upravuje rozhraní, vylepšuje AI a doplňuje nové mapy a dvě nové civilizace - Švédy a Inky. Změna vizuálu není tak zásadní jako u AoE2 / AoE2DE, i původní trojka byla v pohledném 3D, soudě dle screenshotů a videí se vylepšení v DE verzi týká především nasvětlení, možná stínů.

Hodnocení zatím není nic moc (mixed), hráči si stejně jako v případě "definitivních verzí" předchozích dílů houfně stěžují na mizernou optimalizaci. S nákupem bych tedy posečkal, buďto do první várky patchů, nebo do první větší slevy.

Když jsme u tématu - k DE verzi dvojky mám zatím rezervovaný přístup, novinky ohledně ovládání jsou fajn, ale předělaná grafika mi spíš vadí.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »