Vyšla Age of Empires II: Definitive Edition

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Chcete-li si užít definitivní, ale vopravdu-už-poslední verzi legendární real-time strategické pecky Age of Empires 2, otevřete peněženky a sypte mince. Vyšla totiž Age of Empires II: Definitive Edition (Steam).

Vyšla Age of Empires II: Definitive Edition

Nová DE verze hry nabízí oproti starší HD verzi z roku 2013 spoustu vylepšení, jako jsou: kompletně překreslená grafika, oku lahodící 4K rozlišení a remasterovaný soundtrack. Solitérům, kteří na nějaké online hraní hází bobek, přijde vhod i nová kampaň The Last Khans spolu se čtyřmi novými národy. DE zároveň obsahuje i všechny předešlé HD expanze. Novinkou je též přepracovaná a opět o kousek prohnanější AI (s možností navolit AI původní i HD AI).

Hardwarové nároky jsou poněkud krvavější, jako minimální je uvedena konfigurace s Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64 X2 5600+, 4GB RAM a Intel HD 3000 s 2GB VRAM. Pro zajímavost - původní verze hry z roku 1999 si vystačila s Pentiem a 32MB RAM.

Ve vzduchu visí otázka, na kterou se mi nepodařilo dohledat odpověď - funguje "křížený" DE / HD multiplayer? Tzn. může si majitel HD verze nechat nabančit od majitele DE verze a naopak? Myslím, že spíše ne... Jo a majitelé předchozí HD verze mají na novou DE verzi 25% slevu.

Tak jako tak: sejdeme se za dalších šest let u Ultimate Definitive HD verze!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Vyšla Age of Empires II: Definitive Edition"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle