1701.cz - retrogaming merch

41 nových her pro Amstrad CPC díky #CPCRetroDev 2018

Z nedávno proběhlé herně-vývojářské akce #CPCRetroDev 2018 vzešlo 41 nových her pro osmibitový počítač Amstrad CPC 464. Jedenačtyřicet! Stačila jediná hra navíc a možná jsme se dozvěděli odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec, takto si jen opět můžeme zodpovědět otázku, který že osmibit je nejlepším britským osmibitem vůbec! ;)

Na prvním místě soutěže se umístila akční plošinovka Operation Alexandra. Coby hrdinný sovětský voják se vydáváte do tajemného a opuštěného nacistického bunkru, který přímo čpí nečistými a okultními pokusy. Wolfenstein 3D z toho čouhá jako krajkové spodní prádlo z kalhot Hermanna Göeringa.

Druhé místo obsadila fantasy akční plošinovka Jarlac. Vyzbrojen mečem vydává se chrabrý Jarlac zachránit přenádhernou Arlett se spárů odporného černokněžníka Otta. Kromě útoků fyzických může hráč použít i něco magie, naakumuluje-li jí dosti. Pozor, hra obsahuje kromě kostlivců i agresivní létající žáby.

Místo třetí si uzurpuje akční sklepní prolézačka Legend Of Steel, výsledek spojení Zeldy a Gauntlet. Neohrožený bojovník Darkin stojí před úkolem přetěžkým, sprovodit z povrchu (resp. z podpovrchu) démony vládnoucí nesmrtelností. Naštěstí meč ukutý z kovu jménem astatine (Astat? Jak?) ukázal se býti spolehlivým lékem na dlouhověkost.

Všechny tři výše uvedené tituly spojuje výtečná audiovizuální stránka - grafika je v rámci možností detailní a barevná tak, jak se na CPC sluší a patří, pozadu nezůstala ani hudební stránka. Za zmínku stojí i mimořádně povedené úvodní obrazovky.

Průzkum dalších 38 her nechám na vás, ale jak vidno, kvalita je vysoká, bezpochyby se mezi nimi skrývají další pozoruhodné kousky.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

10 patronů přispívá částkou 946 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle