ALCON 2020, nová konverze pro Amstrad CPC

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Klasická vertikálně skrolující střílečka A.L.C.O.N. (známá též jako Slap Fight) vyšla na automatech v roce 1986 a poté byla s většími či menšími úspěchy portována na některé domácí počítače. Oficiální konverze se roku 1987 dočkal i Amstrad CPC, a ačkoli port vypadá docela hratelně, arkádový originál připomíná jen velmi vzdáleně. Holt to skromný osmibit v potřebné kvalitě nezvládl, řeklo by se... ale omyl! Přetočme o více než 30 let vpřed a je tu ALCON 2020, zbrusu nový port téže hry.

ALCON 2020, nová konverze pro Amstrad CPC

ALCON 2020 není portem arcade-perfektním, stále jsou tu zásadní kompromisy v plynulosti skrolování a úrovně grafických detailů, ale v porovnání s portem původním a s ohledem na možnosti CPC jde o vynikající výkon! A co víc, pro rozběhnutí stačí CPC s 64kB. Pro spuštění na skutečném CPC 464 ovšem budete potřebovat rozšíření M4 board, do kterého nahrajete CPR soubor, ve kterém je hra distribuována. Podporováno je též rozšíření PlayCity, které zajistí šestikanálové audio.

ALCON 2020, nová konverze pro Amstrad CPC

Nejjednodušší bude naládovat ALCON 2020 do WinAPE, nastavit CPC+ a pustit se do akce! Akce, která je pochopitelně krutopřísně obtížná, jeden zásah a míříte pod kytky. Ale tak to bylo, tak to je. Hra je ke stažení zdarma, v plánu je i vydání na cartridgích.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle