Atic Atac, novinka pro Amstrad CPC

Klasická dobrodružná prolézačka místností Atic Atac vyšla roku 1983 na osmibitech ZX Spectrum a BBC Micro. Nyní se dostává i na osmibity Amstrad CPC, a to prostřednictvím nového fanouškovského portu.

Atic Atac, novinka pro Amstrad CPC

Jak se dá čekat, v porovnání s pravzorem, tedy ZX verzí, přibylo barev, ale ubylo jemnosti - hra běží v rozlišení 160x200 a 16 barvách. Chytlavá hratelnost zůstala beze zbytku zachována, i na CPC se tak můžete s chutí pustit do zkoumání rozlehlého hradu ve snaze nalézt klíč k otevřeních hlavních / únikových dveří. Tedy v případě, že máte model se 128 kB RAM, základních 64kB vám bohužel stačit nebude.

Atic Atac pro CPC je ve vývoji delší dobu, první alfa verze byla uveřejněna v červnu, v tuto chvíli si můžete stáhnout finální verzi. Spolu se hrou ve formátu DSK naleznete na GitHubu i kompletní zdrojové kódy.

Atic Atac, novinka pro Amstrad CPC

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »