Black Sea Treasure Hunters, novinka pro Amstrad CPC

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Za okny běsní teploty doslova tropické, cokoli nad 15°C považuji za nesnesitelné vedro, herní novinka odehrávající se v chladivých hlubinách bezedných oceánů tedy přijde více než vhod.

V Black Sea Treasure Hunters je vaším úkolem hledání pokladů a objevování tajemství Černého Moře. V tom vám bude jako obvykle bránit jak mořská fauna a flóra, tak tu a tam i nějaká ta vrtošivá mina. Potrápí vás i omezená zásoba kyslíku.

Gameplay je prostý, nebezpečné předměty se pohybují v daných vzorcích a vy se jim prostě musíte vyhnout. Chvála Neptunovi nejde o neblaze proslulý princip jeden dotek = instantní smrt, vaše ponorka má zásobu energie a nějaké to poškození vydrží. Hra tedy není příliš obtížná, užije si i hráč s reflexy pomalými a schopnostmi mizivými. Tzn. i hráč jako jsem já :) Black Sea Treasure Hunters je ke stažení zcela zdarma, ke spuštění postačí základní CPC s 64kB RAM.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Black Sea Treasure Hunters, novinka pro Amstrad CPC"

 • lasice napsal:

  ten amstrad CPC mě začíná zajímat, pěkný hry jsou na to… hmm hmm :D

  • Falcon napsal:

   Je fascinující sledovat, jak se scéna retro-gamingu rozvíjí, ale naprosto šokující přijmout výsledky: Top herní platformy pro nejpropracovanější hry, které prorazily z úctyhodné konkurence, jsou C64… a CPC.
   Commodore 64 představuje silnou platformu už od roku vydání (1982) s custom chipy a zároveň je neprodávanější počítač všech dob, ale CPC se vždycky držel ve stínu všech těch Atari a Sinclairů…
   Nakonec o tom asi rozhodla ta nadupaná grafika :)

   • Sledge (admin) napsal:

    CPC poslední roky vyloženě překvapuje. Co se prodejů týče to nikdy nebyl outsider, ale ta herní produkce poznamenaná rychlými porty ze ZX Spectra nikdy příliš neoslňovala. Ale dnes? Když člověk vidí v pohybu Pinball Dreams, nevěří svým očím :)

    • Falcon napsal:

     CPC byla řada naprosto fascinujících strojů, od začátku do konce. Hlavním rysem bylo, že všechno – od vývoje, přes prodej až po podporu – bylo uděláno správně. Profesionálně. A kacířsky si troufnu říct, lépe než u Apple!
     Ve snaze dodělat článek-recenzi na svůj CPC 6128 jsem posbíral spoustu informací z článků a rozhovorů; ale začínám se cítit jak v prvorepublikové komedii, čím víc toho vím, tím zoufalejší mi každá verze textu připadá.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle