Bryce 3D, nevkus devadesátkového renderování

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Než se vám splaší vidle - já netvrdím, že se v podobných softwarech nedají stvořit umělecky hodnotné kousky. Nicméně dostane-li všechny ty roztodivné funkce pod pracky takový neumětel, jako jsem já, leze z to jediné, pronikavý nevkus! :)

Bryce 3D, nevkus devadesátkového renderování

O co jde? Bryce je uživatelsky nadmíru přívětivý software, ve kterém můžete tvořit působivé 3D scény. Jak jsem na Bryce narazil? Díky mému oblíbenému Youtube kanálu, LGR. Neváhal jsem, splašil jsem Bryce z roku 1997 na archive.org, a jal se koumati, co pěkného bych nechal vypočítat. Nejprve mě tedy čekalo martyrium instalace, Bryce jako takový sice bezchybně běží pod moderními 64bit Windows, ale instalátor je aplikace 16bitová, takže zeď. Naštěstí stačilo vše nainstalovat na mé P3 sestavě a pak prostě jen zkopírovat. A výsledek?

Bryce 3D, nevkus devadesátkového renderování Bryce 3D, nevkus devadesátkového renderování Bryce 3D, nevkus devadesátkového renderování

Krása, které není rovno! :) Mohlo by se zdát, že takto stará aplikace bude na relativně moderním PC renderovat bleskově, ale nenechte se mýlit, čekat budete i dlouhé desítky minut, podle složitosti scény. Ale vyplatí se čekat, výsledky mají zcela nezaměnitelný feel. Vřele doporučuju se do toho pustit a s nadšením v komentářích uvítám vaše kompozice :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Bryce 3D, nevkus devadesátkového renderování"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle