CDi Zelda předělána pro Game Boy

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na nechvalně proslulé Zeldy pro systém CD-i jste už pravděpodobně narazili. V kostce a diplomaticky - nejsou povedené. Notoricky známé jsou první dvě hry z celkové trojice, Link: The Faces of Evil a Zelda: The Wand of Gamelon. Jde o plošinovky od Animation Magic, které kromě nezábavné herní náplně trápí hráče též kreslenými animovanými sekvencemi sporných kvalit. Úroveň filmečků od Animation Magic jste ostatně mohli okusit i v Warcraft Adventures: Lord of the Clans.

CDi Zelda předělána pro Game Boy

Třetí díl, Zelda's Adventure, byl vyvíjen jiným studiem. Ani ve Viridis Corporation se ovšem příliš nepředvedli, herní náplň je sice klasičtější, shora viděná, ale jinak je špatně téměř všechno, od grafiky přes ovládání až po namluvení. Nyní si ovšem můžete zahrát Zelda's Adventure ve vylepšené verzi, paradoxně pro mnohem, mnohem omezenější herní konzoli. Novinka pro Nintendo Game Boy samozřejmě nemůže nabídnout audiovizuální stránku srovnatelnou s CD-i, ale to je dobře, staví totiž na osvědčeném vizuálu Link’s Awakening a soustředí se na samotný obsah a herní mechaniky. Jinými slovy - je hratelnější.

Fun fact: v Zelda's Adventure nehrajete za Linka, ale za Zeldu samotnou. Technická: pro tvorbu portu Zelda's Adventure bylo použito GB Studio.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"CDi Zelda předělána pro Game Boy"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle