Zelda II: The Adventure of Link ve vylepšené PC verzi

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Druhý díl série Zelda, tedy Zelda II: The Adventure of Link, je takovou černou ovcí rodiny, od ostatních Zeld se totiž částečně žánrově odklonil a zakomponoval do herní náplně klasickou 2D plošinovku. Úplně blbá hra to ovšem dle všeho není, takže jedině dobře, že si jí můžete zahrát ve vylepšené PC verzi.

Zelda II: The Adventure of Link ve vylepšené PC verzi

PC remake zahrnuje mnoho vítaných vylepšení, jako jsou ukládání pozice prostřednictvím NPC ve hře, mapu v dungeonech i v otevřeném světě, drobné úpravy s cílem učinit gameplay méně frustrujícím apod. Hra dále nabídne širokoúhlé zobrazení či nové tajné oblasti a předměty. Kompletní seznam najdete zde. Pro tvorby vylepšené verze byl použit oblíbený GameMaker, ale nemějte strach, hra je stále "cítit NESem", po stránce audiovizuální je předělávka věrná předloze :)

Autorem projektu je vývojář vystupující jako HoverBat, který vývoj financoval přes Patreon. Takže pokud se vám výsledek zamlouvá, máte možnost mu nějakou tou zlatkou poděkovat.

Zelda 2 pro PC je ke stažení zde: hoverbat.itch.io/ziiaol.

Mimochodem, hra začíná tak, že se Link v den svých 16. narozenin probudí a objeví na své ruce podivné mateřské znaménko, ze kterého se vyklube klíč k otevření tajné místnosti, ve které dlí princezna Zelda. Na čemž si lze názorně demonstrovat rozdíl mezi hrami a skutečným životem, jelikož objeví-li se náhle znaménko na ruce vám, budete otevírat tak maximálně brány ordinace kožního lékaře, popř. brány nebeské, budete-li mít ale opravdu kurevskou smůlu. Je to nefér!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle