Česká klasika Mafia nově na GOG

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Fandové dobrých českých her, jásejte! Legendární Mafia se opět objevila v digitální distribuci. Hry byla kdysi dostupná na Steamu, poté ovšem přišlo digitální temno, až nyní se hra objevuje v katalogu GOG. Za dva gigabajty mafiánské klasiky dáte rozumných 10 eur.

Má to jeden drobný háček - kvůli vypršení licence ze hry zmizely dobové skladby. Podobný osud potkal některé songy v digitální verzi GTA: Vice City. Majitelé originálních placek jsou tedy stále ve výhodě, všichni ostatní si mohou původní soundtrack dohledat např. na youtube.

A vlastně je tu ještě háček druhý, pro mnohé bezpochyby mnohem závažnější - podle popisu jde o anglickou verzi hry, verze česká součástí balíčku není. Na Marka Vašuta tedy zapomeňte.

Česká klasika Mafia nově na GOG

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Česká klasika Mafia nově na GOG"

 • Krteček napsal:

  Noo a co takhle při této příležitosti udělat challenge, kdo zajede nejrychlejší kolo v dnes už legendárním závodu? Co, Sledgi? ;)

  • Sledge napsal:

   To se na výzvu moc nehodí:

   a) Ta hra je dost velká, málokdo si jí bude stahovat jen kvůli jednomu závodu
   b) V různých verzích patchů je obtížnost závodu různá, takže bych musel trvat na nějaké konkrétní verzi. V případě staré DOSovky nemám morální problém někam hodit speciální balíček se hrou, pro všechny ke stažení, ale u zánovní Mafie to dělat nebudu ;)

   • Krteček napsal:

    Chápu chápu :) spíš jsem to bral jako motivaci si ji právě na GoGu pořídit nebo alespoň znovu nainstalovat, placka (ať už origo nebo neorigo) se podle mě válí ve všech domácnostech ;)

    A co se týče obtížnosti, tak nemusel – zkoušel jsem ty závody v původní verzi i pak v nové, opatchované, a co jsem vypozoroval, tak v nové verzi se nastavením obtížnosti mění jen rychlost soupeřů a jejich agresivita (na obtížnost Normal je to stejně těžké, jak v původní verzi), jízdní model zůstává stejný.

    A nedá mi to – kdyby se chtěl někdo přetahovat – tak zatím zajeto nejrychlej za 1,26,456 ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 486 DX2 66 MHzPlacka / odznak 486 DX2 66 MHz 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle